КОМПРОМАТ.UA | Битва за літій: як Депутатське оточення захоплює державні надра
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ

Битва за літій: як Депутатське оточення захоплює державні надра

10 апреля 2018
  автор: Admin EU  0
 

Літій вже добувають в Канаді, Болівії, Чилі, Аргентині, Чехії. Ринкова вартість металу складає близько 20 тисяч доларів за тону.

Є перспективний метал і в Україні. Попередньо розвідані родовища літієвих руд: Шевченківське (Донецька область), Станкуватське і Полохівське (Кіровоградська область).Розвідані родовища в Україні є, але літій не добувають, а обсяг запасів  — засекречений Службою безпеки України. Засекречений так само, як і інформація про запаси золота та алмазів.

І одночасно з “секретністю” розвідані родовища протягом 2017-2018 років віддали приватним фірмам. Без конкурсів або аукціонів. У 2017 році дозвіл на видобування літію в Полохівському родовищі Держгеонадра надали компанії ТОВ “Укрлітійвидобування”, а на початку 2018 року — Шевченкіське родовище отримала фірма “Петро-Консалтінг”.

Обидві фірми скористались сумнівною схемою “апробації”.

Отримати спецдозвіл на видобуток корисних копалин без аукціону в Україні можна, або якщо компанія самостійно провела геологічне вивчення надр. Або якщо вона за власні кошти здійснила апробацію — переоцінила вже існуючу геологічну інформацію родовища. Для здійснення такої "апробації" компанії навіть не потрібно виїжджати на саме родовище, вона працює виключно із раніше зібраною інформацією.

Різко проти такої процедури давно виступають у Асоціації газодобувних компаній України. Адже саме за схемою уявної паперової переоцінки надра просто роздають "своїм". Хоч газ, хоч літій.

- Ми вважаємо це не коректно. Ми вважаємо, що такі випадки мають піти в історію, як і інші.  Всі ділянки мають виставлятися на аукціон, — говорить Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації.

Родовища друзів: Насалик, Кононенко, Гладковський

Шевченківське родовище літієвих руд (Донецька обл.) відкрили ще у 1982 році. Попередню розвідку провели у 1984-1988 роках. Тоді ж Держкомісія із запасів корисних копалин затвердила запаси.

21 лютого 2018 року ці дані вкажуть у спецдозволі на літій, яке Держгеонадра без конкурсу надасть фірмі “Петро-Консалтінг”. Формальні власники — ресторатор зі Львова — Олег Большаков та київський скульптор — Микола Єсипенко.

На початку березня “Петро-Консалтінг” почала оформляти іще один спецдозвіл на видобуток літію. Кіровоградська облрада вже надала фірмі погодження на видобування літієвих руд ділянки Добра.

Офіційний телефон компанії, вказаний в реєстрі Мін’юсту — також належить і компанії “Чарівний маєток”. Засновником цієї фірми є Тарас Ігнащенко. Пізніше генеральний директор “Петро-Консалтінгу” підтвердить журналістам, що Тарас Ігнащенко — один з керівників компанії.

Тарас Ігнащенко — молодий непублічний бізнесмен, син Володимира Ігнащенка — радника міністра енергетики Ігоря Насалика.

Сам радник міністра ніколи не мав власного бізнесу. За часів Януковича був радником міністра екології Едуарда Ставицького та заступником Миколи Злочевського на цій же посаді. Після Майдану міністр став фігурантом шести кримінальних справ і втік. А Ігнащенко почав радити новому міністру.

Програма “Наші гроші з Денисом Бігусом” кілька разів фіксувала його під приймальнею Насалика на Infinity за 1,5 млн грн, записаній на сина. Також журналісти програми помітили Ігнащенка під офісом вугільного бізнесмена Віталія Кропачова, в день, коли НАБУ проводило у бізнесмена обшуки.

Родина Ігнащенка глибоко інтегрована в президентське оточення. Він — радник міністра Насалика, помічник нардепа від БПП Анатолія Матвієнка, сусід іншого нардепа і бізнес-партнера президента Ігоря Кононенко. У 2016 році журналісти програми “Схеми” зафіксували Ігнащенка серед тих, хто зустрічав Кононенка в аеропорту.

Открыть большое изображение

1  |  2  |   
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ


Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007
Loading...