КОМПРОМАТ.UA | Судова реформа в Україні неможлива
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Судова реформа в Україні неможлива

Олександр Шевченко  vru.gov.ua

Судова реформа в Україні неможлива

04 марта 20130
 

Інтерв’ю з першим заступником голови апеляційного суду Київської області Олександром Шевченком

Однією з вимог європейського співтовариства до України на шляху до євроінтеграції, є негайне проведення реформ в судовій системі країни. Та на скільки це можливе в наших реаліях і можливо взагалі? На ці питання відповів знаний та авторитетний в Україні юрист — заступник голови апеляційного суду Київської області Олександр Васильович Шевченко.- Наскільки можливим є проведення судової реформи на даний час і що заважає її проведенню?

- На сьогодні проведення судової реформи є фактично неможливим. Це пояснюється такими чинниками: економічною кризою, відсутністю ефективної роботи Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Вищої ради юстиції та суттєвим зменшенням фінансування діяльності судів України.

- Чи можна реформувати судову систему без внесення змін до Конституції?

- Реформувати судову систему без внесення змін до Конституції неможливо, оскільки саме Конституцією визначена структура та завдання судової влади.

- Які, на вашу думку, існують перешкоди для забезпечення належної організації роботи судової системи?

- На мою думку перешкодами для забезпечення належної організації роботи судової системи слід визначити: відсутність належного кадрового забезпечення, взагалі належної підготовки кадрів суддівського корпусу, недостатнє фінансування, втручання в роботу суддів з боку представників влади, неналежне матеріально-технічне забезпечення, запровадження адміністративних судів, що викликало значні проблеми. Також слід вказати і на упереджене ставлення до суддів як представників владного корпусу, зокрема, депутатів, урядовців, так і представників ЗМІ, оскільки саме негативне висвітлення в ЗМІ роботи деяких суддів і поширення такого погляду на всю судову систему зводить нанівець весь позитивний досвід роботи суддів.

- Наскільки доцільно позбавити голову суду організаційних повноважень та передати їх керівнику апарату суду — працівнику Державної судової адміністрації України?

- Позбавляти голову суду організаційних повноважень не доцільно, оскільки це призведе лише до зайвих проблем. На сьогодні голова суду і так позбавлений майже всіх керівних повноважень.

- Враховуючи, що виконання судових рішень є складовою судочинства, чи повинна Державна виконавча служба підпорядковуватися судовій адміністрації?

- Підпорядкування Державної виконавчої служби Державній судовій адміністрації недоцільно. З метою ефективного та належного виконання судових рішень, державні виконавці, як було раніше, мають бути підпорядковані суддям.

- Чи доцільно запровадити спеціалізацію суддів у залежності від категорії справ (трудові, інтелектуальні, житлові, кримінальні…)?

- Доцільно запровадити спеціалізацію суддів з розгляду кримінальних та цивільних справ. Що стосується питання запровадження спеціалізації в залежності від категорії справ, то це питання має бути ґрунтовно вивчено.

- Наскільки вдало проходять розвиток третейські суди і чи розширюється обсяг їх повноважень?

- На даний момент говорити про вдалий розвиток третейських судів не доречно. Це пояснюється перш за все тим, що досить поширеною є практика, коли такі суди беруть на себе ті повноваження, які їм фактично не надані, а тому в багатьох випадках приймають рішення, які не ґрунтуються на вимогах закону.

- Чи є необхідність підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань?

- Питання підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань є досить актуальним і, з огляду на ті зміни, що відбуваються в суспільстві, підвищення відповідальності є необхідним.

- Наскільки є корумпованою судова влада і шляхи її подолання?

- Говорити про корумпованість судової влади і про те наскільки вона є корумпованою досить складно. Це пояснюється в першу чергу тим, що відсутня об’єктивна інформація про діяльність суддів, а звинувачення в корумпованості значної частини суддів ніким і нічим не підтвердженні. Крім того, в більшості випадків говорити про корумпованість, наприклад при розгляді кримінальних справ, це недоречно, оскільки своє рішення суддя ґрунтує саме на матеріалах справи, які насамперед формують саме органи слідства.

- Ваше ставлення до скасування суддівської недоторканості?

- Питання про скасування суддівської недоторканості досить складне і не однозначне, оскільки повне скасування недоторканості на фоні фактично залежності суддів може призвести до того, що суддя буде змушений приймати рішення не у відповідності до закону, а у відповідності до бажання певних осіб, зокрема, високопосадовців.

источник: who-is-who.com.ua
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

 • 05 апреля 2013 | 15:55   Оля

  Спорить с властями – все ровно что мочиться на высоковольтные провода
 • 05 апреля 2013 | 10:19   Олександр Шевченко

  - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації.Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя.
 • 05 апреля 2013 | 10:14   Олександр Шевченко

  Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року нового КпК України стало однією зі знакових подій у реформуванні кримінальної юстиції і точкою відліку у запровадженні демократичних і гуманістичних засад при здійсненні кримінального судочинства. З урахуванням сучасного досвіду правоохоронної діяльності у демократичних країнах світу, законодавець запропонував у новому КПК гармонійну модель роботи повноважних державних органів, змінив концепцію його суб’єктів. Законодавець доручив саме судовим органам влади здійснення контрольних функцій під час досудового кримінального провадження.
 • 05 апреля 2013 | 10:13   Олександр Шевченко

  І саме на цьому початковому етапі, як і в подальшому, позиція суддівського корпусу та правоохоронних структур, їх конструктивний діалог, послідовне дотримання вимог Конституції України, впровадження у практику рішень Європейського суду з прав людини, сприятиме ефективній практичній реалізації положень нового КПК, стане запорукою дієвості принципу верховенства права, забезпечить підвищення рівня довіри громадян до органів влади та втіленню в життя розпочатої судової реформи аж до її завершення. Ось такий конструктивний підхід на моє глибоке переконання повинен усвідомлювати, кожний суддя, працівник правоохоронних органів і інші громадяни, які не байдуже ставляться до європейського рівня розвитку нашої держави. Справжнє інтерв’ю зі мною висвітлено на сайті: «Design by Who-is-Who.ua»
 • 05 апреля 2013 | 09:22   Олександр Шевченко

  Заступник голови Апеляційного суду Київської області Олександр Шевченко: - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації. Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя. Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року


  НОВОСТИ
  У лидера "Батькивщины" говорят: "Это бред"
  Известный в Украине эстонский бизнесмен Хиллар Тедер фигурирует в качестве подозреваемого в деле о коррупции мэра Таллина, задержанного по подозрению во взяточничестве на прошлой неделе.
  Досудебное следствие в отношении экс-главы Госслужбы Украины по чрезвычайным ситуациям Сергея Бочковского продлено еще на два месяца, до 26 ноября.
  Экс-депутат Верховной Рады Александр Мирный внес залог 1,2 миллиона гривен за экс-министра аграрной политики Игоря Швайку.
  Для создания сетей влияния на орбите вокруг Кремля "вращают" таких людей, как Фирташ или Григоришин. Не бывает просто русских бизнесменов, которые просто ведут бизнес в стратегически ключевых для национальной безопасности отраслях.
  Глава Закарпатской области Геннадий Москаль обвиняет Минздрав Украины в создании искусственного ажиотажа вокруг полиомиелита с целью использования некондиционной вакцины
  Сергей Калиновский на автомобиле Porshe Cayenne грубо нарушал правила дорожного движения в Дарницком районе Киева и, будучи пьяным, пытался вызвать себе скорую
  В квартире у первого заместителя начальника ГУ Государственной фискальной службы в Харьковской области Михаила Гагаркина проходит обыск
  Служба безопасности Украины заблокировали в Запорожье механизм отмывания денег, украденных боевиками в зоне АТО из захваченных банковских учреждений.
  Пока все, что есть у СБУ и военной прокуратуры на комбата Пушкаря — свидетельство водителя, а также запись телефонного разговора между некими "Сашей" и "Лехой", который якобы велся накануне
  Военной прокуратурой Одесского гарнизона Южного региона Украины разоблачена мошенническая схема, которую использовали военные должностные лица для списания и продажи на металлолома боеспособной техники
  Более сотни автомобилей с номерами соседних областей расположены в Маневицком районе на участках, где есть месторождения янтаря
  Евгения Гогитидзе стала заместителем главы Донецкой областной военно гражданской администрации Павла Жебривского.
  В закон о регламенте Верховной Рады должны быть внесены изменения, направленные на упрощение снятия депутатской неприкосновенности с нарушивших закон нардепов и их задержание.
  Кириленко и Левочкин, наблюдая за игрой, мило общались и улыбались.
  Экс-руководитель Госслужбы по чрезвычайным ситуациям Сергей Бочковский нанес государству ущерб более чем на 6,5 млн грн, а также причастен к хищению 1,1 млн грн.
  По факту самовольной откупорки для главы Кремля Владимира Путина одной из пяти бутылок 240-летнего Jerez de la Frontera (Херес-де-ла-Фронтера) из коллекции НПАО Массандра прокуратурой Крыма при ГПУ открыто уголовное производство.
  Начальник Управления МВД по обеспечению возвращения активов, полученных преступным путем, Елена Тищенко подал в отставку.
  Компетентные органы Виргинских островов начали расследование в отношении компанииVesdix Investments Limited в связи с подозрением в хищении средств из банка "Надра" в 2007-2008 годах
  Внефракционный народный депутат Борис Филатов рассказал о сильйших конкурентах в борьбе за мэрское кресло в Днепропетровске.
  Министр социальной политики Украины Павел Розенко объявил об увольнении всех руководителей Государственной службы занятости.
  На сайте президента Петра Порошенко появилась электронная петиция с просьбой назначить бывшего премьер-министра Юлию Тимошенко послом Украины в Гондурасе.
  Бывший директор компании Укравтодор Владимир Демишкан на нескольких гектарах земли под Киевом выстроил огромный особняк.
  Депутат от "Народного фронта" Игорь Котвицкий дополнил свою декларацию за предыдущий год, дополнив, на счетах в банках 970 920 000 гривен.
  Вопрос отставки министра инфраструктуры Андрея Пивоварского назрел давно
  В Transparency International Украина отметили, что среди 53 кандидатов на должности в Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции каждый пятый имеет коррупционные риски.
  Корреспондент ТСН Ольга Василевская встретилась с Ульянченко в ее собственном киевском офисе.
  Согласно информации, Ульянченко исчезла из поля зрения украинских правоохранителей 30 июня.
  Народный депутат от Радикальной партии Игорь Мосийчук в грубой форме пообщался с главврачом районной больницы г. Кременная (Луганская область).
  Президент Петр Порошенко призывает украинский парламент принять изменения в законодательство, которые сделают невозможным освобождение под залог высших чиновников, судей, прокуроров и сотрудников правоохранительных органов, которые подозреваются в коррупции.


  Загрузка...


  Погода, Новости, загрузка...
   
  © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
  При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
  Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
  Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
  Разработано компанией
  AB Design 2007
  Loading...