КОМПРОМАТ.UA | Судова реформа в Україні неможлива
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Судова реформа в Україні неможлива

Олександр Шевченко  vru.gov.ua

Судова реформа в Україні неможлива

04 марта 20130
 

Інтерв’ю з першим заступником голови апеляційного суду Київської області Олександром Шевченком

Однією з вимог європейського співтовариства до України на шляху до євроінтеграції, є негайне проведення реформ в судовій системі країни. Та на скільки це можливе в наших реаліях і можливо взагалі? На ці питання відповів знаний та авторитетний в Україні юрист — заступник голови апеляційного суду Київської області Олександр Васильович Шевченко.- Наскільки можливим є проведення судової реформи на даний час і що заважає її проведенню?

- На сьогодні проведення судової реформи є фактично неможливим. Це пояснюється такими чинниками: економічною кризою, відсутністю ефективної роботи Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Вищої ради юстиції та суттєвим зменшенням фінансування діяльності судів України.

- Чи можна реформувати судову систему без внесення змін до Конституції?

- Реформувати судову систему без внесення змін до Конституції неможливо, оскільки саме Конституцією визначена структура та завдання судової влади.

- Які, на вашу думку, існують перешкоди для забезпечення належної організації роботи судової системи?

- На мою думку перешкодами для забезпечення належної організації роботи судової системи слід визначити: відсутність належного кадрового забезпечення, взагалі належної підготовки кадрів суддівського корпусу, недостатнє фінансування, втручання в роботу суддів з боку представників влади, неналежне матеріально-технічне забезпечення, запровадження адміністративних судів, що викликало значні проблеми. Також слід вказати і на упереджене ставлення до суддів як представників владного корпусу, зокрема, депутатів, урядовців, так і представників ЗМІ, оскільки саме негативне висвітлення в ЗМІ роботи деяких суддів і поширення такого погляду на всю судову систему зводить нанівець весь позитивний досвід роботи суддів.

- Наскільки доцільно позбавити голову суду організаційних повноважень та передати їх керівнику апарату суду — працівнику Державної судової адміністрації України?

- Позбавляти голову суду організаційних повноважень не доцільно, оскільки це призведе лише до зайвих проблем. На сьогодні голова суду і так позбавлений майже всіх керівних повноважень.

- Враховуючи, що виконання судових рішень є складовою судочинства, чи повинна Державна виконавча служба підпорядковуватися судовій адміністрації?

- Підпорядкування Державної виконавчої служби Державній судовій адміністрації недоцільно. З метою ефективного та належного виконання судових рішень, державні виконавці, як було раніше, мають бути підпорядковані суддям.

- Чи доцільно запровадити спеціалізацію суддів у залежності від категорії справ (трудові, інтелектуальні, житлові, кримінальні…)?

- Доцільно запровадити спеціалізацію суддів з розгляду кримінальних та цивільних справ. Що стосується питання запровадження спеціалізації в залежності від категорії справ, то це питання має бути ґрунтовно вивчено.

- Наскільки вдало проходять розвиток третейські суди і чи розширюється обсяг їх повноважень?

- На даний момент говорити про вдалий розвиток третейських судів не доречно. Це пояснюється перш за все тим, що досить поширеною є практика, коли такі суди беруть на себе ті повноваження, які їм фактично не надані, а тому в багатьох випадках приймають рішення, які не ґрунтуються на вимогах закону.

- Чи є необхідність підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань?

- Питання підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань є досить актуальним і, з огляду на ті зміни, що відбуваються в суспільстві, підвищення відповідальності є необхідним.

- Наскільки є корумпованою судова влада і шляхи її подолання?

- Говорити про корумпованість судової влади і про те наскільки вона є корумпованою досить складно. Це пояснюється в першу чергу тим, що відсутня об’єктивна інформація про діяльність суддів, а звинувачення в корумпованості значної частини суддів ніким і нічим не підтвердженні. Крім того, в більшості випадків говорити про корумпованість, наприклад при розгляді кримінальних справ, це недоречно, оскільки своє рішення суддя ґрунтує саме на матеріалах справи, які насамперед формують саме органи слідства.

- Ваше ставлення до скасування суддівської недоторканості?

- Питання про скасування суддівської недоторканості досить складне і не однозначне, оскільки повне скасування недоторканості на фоні фактично залежності суддів може призвести до того, що суддя буде змушений приймати рішення не у відповідності до закону, а у відповідності до бажання певних осіб, зокрема, високопосадовців.

источник: who-is-who.com.ua
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

 • 05 апреля 2013 | 15:55   Оля

  Спорить с властями – все ровно что мочиться на высоковольтные провода
 • 05 апреля 2013 | 10:19   Олександр Шевченко

  - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації.Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя.
 • 05 апреля 2013 | 10:14   Олександр Шевченко

  Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року нового КпК України стало однією зі знакових подій у реформуванні кримінальної юстиції і точкою відліку у запровадженні демократичних і гуманістичних засад при здійсненні кримінального судочинства. З урахуванням сучасного досвіду правоохоронної діяльності у демократичних країнах світу, законодавець запропонував у новому КПК гармонійну модель роботи повноважних державних органів, змінив концепцію його суб’єктів. Законодавець доручив саме судовим органам влади здійснення контрольних функцій під час досудового кримінального провадження.
 • 05 апреля 2013 | 10:13   Олександр Шевченко

  І саме на цьому початковому етапі, як і в подальшому, позиція суддівського корпусу та правоохоронних структур, їх конструктивний діалог, послідовне дотримання вимог Конституції України, впровадження у практику рішень Європейського суду з прав людини, сприятиме ефективній практичній реалізації положень нового КПК, стане запорукою дієвості принципу верховенства права, забезпечить підвищення рівня довіри громадян до органів влади та втіленню в життя розпочатої судової реформи аж до її завершення. Ось такий конструктивний підхід на моє глибоке переконання повинен усвідомлювати, кожний суддя, працівник правоохоронних органів і інші громадяни, які не байдуже ставляться до європейського рівня розвитку нашої держави. Справжнє інтерв’ю зі мною висвітлено на сайті: «Design by Who-is-Who.ua»
 • 05 апреля 2013 | 09:22   Олександр Шевченко

  Заступник голови Апеляційного суду Київської області Олександр Шевченко: - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації. Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя. Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року


  НОВОСТИ
  Заседание дисциплинарной комиссии ВСЮ говорит о том, что либо члены Высшего совета юстиции не обладают необходимо квалификацией, либо это сделано умышленно, поскольку судьи теперь имеют право обжаловать эту процедуру
  Начальник Одесского горуправления УМВД Украины в Одесской области получил данные средства за незаконное содействие в решении корпоративного конфликта и установлении контроля над имуществом
  Пострадали также окна нижних этажей дома, в котором располагается банк
  В Хозяйственном суде Киева до сих пор продолжается люстрационная проверка судьи, который своим решением узаконил передачу имения "Межигорье" в частную собственность Виктору Януковичу, а также помогал Виктору Медведчуку "отжимать" квартиры в элитном доме по ул. Грушевского, 9-а в Киеве
  В Луганской области существуют сложности с подбором кадров для работы в областной администрации
  По информациии милиции, 39-летний задержанный является командиром взвода №2 роты специального батальона "Титан" УГСО при ГУ МВД Украины в Донецкой области
  Задержали руководитель одного из районных отделов миграционной службы в Киеве по подозрению в получении 4 тыс. долларов неправомерной выгоды.
  Одна из пуль пролетела прямо у водителя над головой. Другие застряли в задних дверях.
  Дочь экс-прокурора Киевской области Виктора Безкоровайного поселилась в квартиру в элитном жилом комплексе "Новопечерские Липки" в Киеве общей площадью 112 квадратных метров.
  Создана рабочая группа, которая будет проверять деятельность лиц, ответственных за хранение и распределение в части Вооруженных сил Украины топлива в районе проведения АТО.
  Министерство финансов выступает за легализацию игорного бизнеса в Украине.
  Экс-президент Грузии, председатель Одесской областной государственной администрации Михеил Саакашвили считает, что одесский криминалитет не решился пойти на физическое устранение губернатора региона из-за трусости.
  Один из инициаторов "диктаторских законов 16 января" экс-"регионал" Александр Ефремов засветился в элитном спортклубе Киева.
  В условиях тотальной коррупции и сохранения старой системы губернатор области за месяц может получать до полумиллиона долларов взяток.
  В Малиновском районном суде Одессы сегодня будет заседание по делу о поджоге 2 мая 2014 года Дома профсоюзов. На скамье подсудимых 20 человек
  К 5 сентября будет запущен первый этап тестирования на должности местных прокуроров
  Нардеп мог соскочить с коня, когда конь падал, но хотел удержаться в седле
  Прокуратура Винницкой области начала расследование по факту ДТП с участием судьи Высшего хозсуда
  АвтоМайдан впервые приехал к секретному дому экс-главы ЦИК Сергея Кивалова, который расположен в Киеве, в микрорайоне Оболонь.
  Лидер Радикальной партии Олег Ляшко проводит отпуск на самом дорогом итальянском курорте — острове Капри.
  "Заместитель мэра" Луганска Антонина Кузьменко получает в Украине пенсию по инвалидности.
  Служба безопасности Украины совместно с прокуратурой и милицией задержала на взятке главного архитектора города Изюм Харьковской области, который систематически требовал деньги за выдачу разрешительных документов.
  Генеральная прокуратура Украины открыла уголовное производство против главы Национального антикоррупционного бюро Артема Сытника.
  Служба безопасности Украины разоблачила канал вывода в Российскую Федерацию более 10 млн. грн, присвоенных Александром Януковичем.
  Служба тыла Генерального штаба пошла на служебный подлог, сообщив, что уже не выдает форму с ненадлежащей ткани.
  Служба безопасности совместно с военной прокуратурой задержала на взятке начальника отдела контрразведки управления СБУ в Запорожской области.
  Столичный отель Hilton Kiev (Хилтон), расположенный на бульваре Шевченко, сегодня, 11 августа, пикетировали более полусотни человек, среди которых руководство, инженеры, рабочие монтажники частного украинского предприятия ООО "Сетевой стандарт", с требованием выплатить долги.
  Апелляционный суд Киева признал законной и оставил без изменений меру пресечения в виде залога в размере 1,2 млн гривен для бывшего министра юстиции Александра Лавриновича.
  Жена экс-заместителя прокурора Киевской области Александра Корнийца, которого поймали на взяточничестве, ранее была подчиненной своего мужа, и продолжает оставаться в должности.
  Министерство обороны Украины 30 июля заключило соглашения на услуги питания солдат до конца июля на общую сумму 136,37 млн грн.


  Загрузка...


  Погода, Новости, загрузка...
   
  © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
  При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
  Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
  Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
  Разработано компанией
  AB Design 2007
  Loading...