КОМПРОМАТ.UA | Судова реформа в Україні неможлива
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Судова реформа в Україні неможлива

Олександр Шевченко  vru.gov.ua

Судова реформа в Україні неможлива

04 марта 20130
 

Інтерв’ю з першим заступником голови апеляційного суду Київської області Олександром Шевченком

Однією з вимог європейського співтовариства до України на шляху до євроінтеграції, є негайне проведення реформ в судовій системі країни. Та на скільки це можливе в наших реаліях і можливо взагалі? На ці питання відповів знаний та авторитетний в Україні юрист — заступник голови апеляційного суду Київської області Олександр Васильович Шевченко.- Наскільки можливим є проведення судової реформи на даний час і що заважає її проведенню?

- На сьогодні проведення судової реформи є фактично неможливим. Це пояснюється такими чинниками: економічною кризою, відсутністю ефективної роботи Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Вищої ради юстиції та суттєвим зменшенням фінансування діяльності судів України.

- Чи можна реформувати судову систему без внесення змін до Конституції?

- Реформувати судову систему без внесення змін до Конституції неможливо, оскільки саме Конституцією визначена структура та завдання судової влади.

- Які, на вашу думку, існують перешкоди для забезпечення належної організації роботи судової системи?

- На мою думку перешкодами для забезпечення належної організації роботи судової системи слід визначити: відсутність належного кадрового забезпечення, взагалі належної підготовки кадрів суддівського корпусу, недостатнє фінансування, втручання в роботу суддів з боку представників влади, неналежне матеріально-технічне забезпечення, запровадження адміністративних судів, що викликало значні проблеми. Також слід вказати і на упереджене ставлення до суддів як представників владного корпусу, зокрема, депутатів, урядовців, так і представників ЗМІ, оскільки саме негативне висвітлення в ЗМІ роботи деяких суддів і поширення такого погляду на всю судову систему зводить нанівець весь позитивний досвід роботи суддів.

- Наскільки доцільно позбавити голову суду організаційних повноважень та передати їх керівнику апарату суду — працівнику Державної судової адміністрації України?

- Позбавляти голову суду організаційних повноважень не доцільно, оскільки це призведе лише до зайвих проблем. На сьогодні голова суду і так позбавлений майже всіх керівних повноважень.

- Враховуючи, що виконання судових рішень є складовою судочинства, чи повинна Державна виконавча служба підпорядковуватися судовій адміністрації?

- Підпорядкування Державної виконавчої служби Державній судовій адміністрації недоцільно. З метою ефективного та належного виконання судових рішень, державні виконавці, як було раніше, мають бути підпорядковані суддям.

- Чи доцільно запровадити спеціалізацію суддів у залежності від категорії справ (трудові, інтелектуальні, житлові, кримінальні…)?

- Доцільно запровадити спеціалізацію суддів з розгляду кримінальних та цивільних справ. Що стосується питання запровадження спеціалізації в залежності від категорії справ, то це питання має бути ґрунтовно вивчено.

- Наскільки вдало проходять розвиток третейські суди і чи розширюється обсяг їх повноважень?

- На даний момент говорити про вдалий розвиток третейських судів не доречно. Це пояснюється перш за все тим, що досить поширеною є практика, коли такі суди беруть на себе ті повноваження, які їм фактично не надані, а тому в багатьох випадках приймають рішення, які не ґрунтуються на вимогах закону.

- Чи є необхідність підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань?

- Питання підвищення відповідальності учасників процесу за невиконання процесуальних зобов’язань є досить актуальним і, з огляду на ті зміни, що відбуваються в суспільстві, підвищення відповідальності є необхідним.

- Наскільки є корумпованою судова влада і шляхи її подолання?

- Говорити про корумпованість судової влади і про те наскільки вона є корумпованою досить складно. Це пояснюється в першу чергу тим, що відсутня об’єктивна інформація про діяльність суддів, а звинувачення в корумпованості значної частини суддів ніким і нічим не підтвердженні. Крім того, в більшості випадків говорити про корумпованість, наприклад при розгляді кримінальних справ, це недоречно, оскільки своє рішення суддя ґрунтує саме на матеріалах справи, які насамперед формують саме органи слідства.

- Ваше ставлення до скасування суддівської недоторканості?

- Питання про скасування суддівської недоторканості досить складне і не однозначне, оскільки повне скасування недоторканості на фоні фактично залежності суддів може призвести до того, що суддя буде змушений приймати рішення не у відповідності до закону, а у відповідності до бажання певних осіб, зокрема, високопосадовців.

источник: who-is-who.com.ua
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

 • 05 апреля 2013 | 15:55   Оля

  Спорить с властями – все ровно что мочиться на высоковольтные провода
 • 05 апреля 2013 | 10:19   Олександр Шевченко

  - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації.Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя.
 • 05 апреля 2013 | 10:14   Олександр Шевченко

  Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року нового КпК України стало однією зі знакових подій у реформуванні кримінальної юстиції і точкою відліку у запровадженні демократичних і гуманістичних засад при здійсненні кримінального судочинства. З урахуванням сучасного досвіду правоохоронної діяльності у демократичних країнах світу, законодавець запропонував у новому КПК гармонійну модель роботи повноважних державних органів, змінив концепцію його суб’єктів. Законодавець доручив саме судовим органам влади здійснення контрольних функцій під час досудового кримінального провадження.
 • 05 апреля 2013 | 10:13   Олександр Шевченко

  І саме на цьому початковому етапі, як і в подальшому, позиція суддівського корпусу та правоохоронних структур, їх конструктивний діалог, послідовне дотримання вимог Конституції України, впровадження у практику рішень Європейського суду з прав людини, сприятиме ефективній практичній реалізації положень нового КПК, стане запорукою дієвості принципу верховенства права, забезпечить підвищення рівня довіри громадян до органів влади та втіленню в життя розпочатої судової реформи аж до її завершення. Ось такий конструктивний підхід на моє глибоке переконання повинен усвідомлювати, кожний суддя, працівник правоохоронних органів і інші громадяни, які не байдуже ставляться до європейського рівня розвитку нашої держави. Справжнє інтерв’ю зі мною висвітлено на сайті: «Design by Who-is-Who.ua»
 • 05 апреля 2013 | 09:22   Олександр Шевченко

  Заступник голови Апеляційного суду Київської області Олександр Шевченко: - Інформація, що викладена в статті «Судова реформа в Україні неможлива» в Інтернет-виданні «Компромат. UA» від 04.03.2013 року, не відповідає справжнім моїм переконанням та поглядам. Заявляю, що проведення судово-правової реформи в Україні я цілковито підтримую. Крім того, інтерв’ю, яке розміщене на сайті «Компромат.UA"» 04.03.2013 та інших сайтах такого ж змісту , я нікому ніколи не надавав. Вважаю, що воно було опубліковано невідомими та зацікавленими особами з метою скомпрометувати мою особистість, принизити честь і гідність та завдати негативу моїй діловій репутації. Офіційно заявляю, що підтримую нинішню владу та всі реформи, які в ній проводяться. На мою думку, проведення судової реформи можливо і необхідно, зокрема, з метою підвищення ефективності захисту прав і свобод людини і громадянина, доступності для всіх громадян справедливого правосуддя. Прийняття Верховною Радою України 13.04.2012 року


  НОВОСТИ
  Экспертизу оценили в 25 тыс. гривен.
  Пару лет за решеткой поможет осознать невозможность совмещать ведение уголовного производства и наркотических дорожек, сказал генпрокурор
  Окружение Авакова получило самое большое в Европе месторождение лития
  Работника Луцкой налоговой инспекции задержали за взяточничество Служба безопасности Украины совместно с полицией, внутренней безопасностью ГФС и при процессуальном руководстве прокуратуры.
  В среду, 11 января, следователями прокуратуры города Киева совместно с УВБ в г. Киеве ДВБ Нацполиции Украины задержан на вымогательстве денежных средств работник столичного главка полиции.
  Он требовал 25 тысяч гривен за перевод студента с другого вуза.
  Депутат Верховной Рады Сергей Лещенко проиграл в апелляционном суде бывшему народному депутату Николаю Мартыненко.
  В НАБУ завершился видеоопрос нардепа Александра Онищенко, который продолжался около двух часов.
  У судьи Киевского апелляционного админсуда Ярослава Василенко нашелся "садовый дом" в столице площадью 700 квадратных метров, который он забыл указать в декларации.
  Судья Киевского апелляционного админсуда Игорь Петрик, которого поймали на взятке, с 2013 года резко разбогател.
  Сотрудники Службы безопасности Украины поймали при получении взяток начальника, заместителя начальника и старшего оперуполномоченного одного из управлений полиции Киева.
  Пограничники Харьковского отряда в четверг пресекли попытку вывоза в Россию чертежей самолетов, вертолетов и другой продукции конструкторского бюро государственного предприятия "Антонов", а также рекламной продукции госпредприятий "Укроборонпром" и "Мотор Сич".
  Судью Киевского апелляционного административного суда поймали на взятке 5 тысяч долларов
  Служба безопасности Украины совместно с полицией при содействии руководства ПАО "Укрзализныця" разоблачила хищение государственных средств украинской железной дороги на Харьковщине.
  Прокурор Оболонской прокуратуры Киева Алена Бобита в свои 25 лет владеет 4 квартирами, двумя дорогими машинами и регулярно отдыхает в Доминикане и в Египте.
  Глава фракции "Блока Петра Порошенко" в Верховной Раде Игорь Грынив не захотел объяснить происхождение своих доходов и части имущества своей семьи.
  На одном из предприятий Херсона Служба безопасности Украины совместно с прокуратурой задержала на взятке начальника военного представительства Министерства обороны. Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-центр СБУ. "Чиновник требовал от херсонского предпринимателя "откат" за согласование документов, подтверждающих выполнение ремонтных работ военной техники за счет средств госбюджета", — рассказали в СБУ. Смотрите также на "Цензор.НЕТ": Руководителя общественной организации по защите морали задержали на взятке в $10 тысяч, — СБУ. ФОТО Сотрудники спецслужбы задержали военнослужащего при получении семи тысяч гривен взятки.
  В ближайшее время обвинительный акт будет передан в суд для рассмотрения по существу.
  Трех ивано-франковских полицейских разоблачила на взяточничестве Служба безопасности Украины совместно с прокуратурой.
  Начальник Управления госслужбы борьбы с экономической преступностью Главуправления Нацполиции в Тернопольской обл. подполковник Василий Мокрицкий не прошел переаттестацию в полицию, декларировал только зарплату и стал в 2014 и 2015 годах владельцем коммерческой недвижимости на общую сумму около 3,5 млн грн.
  Власть в лице генпрокуратуры сегодня использует митрополита Александра (в миру Александра Николаевича Драбинко) — бывшего секретаря почившего митрополита Киевского и Всея Украины Блаженнейшего Владимира
  "Резонанс" продовжує поступово "відкривати завісу таємниць" осіб, які реалізовуватимуть на практиці новели судової реформи.
  На данный момент готовится ходатайство об избрании подозреваемым меры пресечения
  В ближайшие дни готовится силовая атака на рынок "7 километр". Об этом сообщил один из общественных активистов Одессы.
  Судья Печерского районного суда г. Киева Ирина Литвинова принимала решение по иску Юрия Иванющенко к Сергею Лещенко в условиях беспрецедентного политического давления


  Загрузка...


  Погода, Новости, загрузка...
   
  © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
  При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
  Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
  Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
  Разработано компанией
  AB Design 2007
  Loading...