Київська влада визначатиме перевізників на міських маршрутах за допомогою конкурсу.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Денис Басс. За його словами, наразі профільні управління КМДА підготували умови організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування у Києві.
"Умови конкурсу, можливо, будуть досить жорсткі для перевізників, які не достатньо дбають про комфорт пасажирів. Але це, безумовно, перелік тих вимог, які є звичайними для громадського транспорту європейського міста. Зокрема, транспортні засоби на міських маршрутах мають мати не менше 19 місць для сидіння та двох дверей для виходу, що відчиняються автоматично. Екологічні норми двигунів мають бути не нижчими за "Євро-1", а самі транспортні засоби можуть мати вік не більше п’яти років", — розповів Денис Басс.
Також Головне управління транспорту визначить місця для зупинок з урахуванням пасажиропропускної спроможності зупинки. Деякі зупинки планують розширити, а також облаштувати нові.
"Перевага у конкурсі віддаватиметься в першу чергу тим перевізникам, транспортні засоби яких оснащені кондиціонерами, камерами відеоспостереження і новітніми навігаційними системами спостереження та зв’язку. Також привілеєм є робота транспорту на альтернативному паливі або оснащення засобами для зменшення токсичних викидів. Враховуватиметься і рівень запропонованих тарифів", — розповів Денис Басс.
За його словами, у разі наявності у перевізника системи автоматизованого диспетчерського управління пасажирським автомобільним транспортом, Головне управління транспорту КМДА має право під’єднатися до неї в режимі on-line з метою здійснення контролю за графіком руху транспортних засобів перевізника на маршруті.
За матеріалами: kmv.gov.ua / Н.З.