КОМПРОМАТ.UA | Викриття Ющенка Шуфричем уперлось у букву "Г"
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Викриття Ющенка Шуфричем уперлось у букву

 

Викриття Ющенка Шуфричем уперлось у букву "Г"

24 сентября 2009
  автор: Сергей Лещенко  



0
 

Перед виборами 2004 року існував сайт "Агентство завтрашних новостей". Це був дешевий інформаційний продукт, зареєстрований на безкоштовному хостингу narod.ru. Новини для нього вигадувалися хлопцями російського політтехнолога Ігоря Шувалова, який працював на Віктора Медведчука.

Перед виборами 2009 року настав час для створення "Агентства вчерашних новостей" — на базі слідчої комісії з отруєння Віктора Ющенка.

У вівторок ввечері комісія поширила прес-реліз з вимогою порушити нову кримінальну справу. "Ми змушені заявити, що факт отруєння Ющенка діоксином було сфальсифіковано", — ішлося у преамбулі повідомлення.

Далі було сказано, що "комісія має достатньо доказів, які підтверджують факт маніпуляції із експертизами зразків крові Ющенка".

ЗВИНУВАЧЕННЯ №1

"У комісії є документальні докази того, що дружина президента Катерина Ющенко під час виборчої кампанії 2004-го року консультувалась та отримувала допомогу від представників спецслужб США (...) Наявні в комісії матеріали свідчать про термінову необхідність слідчим шляхом перевірити інформацію про те, що зразки крові Віктора Ющенка перевозилися до США, де збагачувалися діоксином".

Якби у журналістиці існувало щось подібне до премії Дарвіна, то згадане повідомлення цілком могло би претендувати на гран-прі. Тому що про обставини, які сьогодні комісія Сівковича видає як сенсацію, майже п’ять років тому було написано в американській газеті Washington Post.

У березні 2005 на першій шпальті цього видання вийшла стаття "Secret Team Helped Find Dioxin Poisoning". Вона і досі наявна у відкритому доступі на сайті видання.

Там в деталях повідомляється про обставини залучення представників "спецслужб" — щоправда, Washington Post писало, що американці шукали отруту, а не займалися "збагачення крові діоксином".

Ідеться про "Аналітичну групу критичних випадків" (Critical Incident Analysis Group) на чолі з Грегорі Саатхофом, яка діє при Школі медицини Університету Вірджинії.

Як повідомляла Washington Post, Саатхофа запросили вашингтонський юрист Роберт МакКоннелл та його дружина Надя, що керує Фундацією Україна-США.

МакКоннелли товаришують з Катериною Ющенко, а на Саатхофа вони вийшли "за неформальною рекомендацією однієї людини з владних кіл США".

Саме МакКоннеллам восени 2004 року нардеп Роман Зварич возив до США зразки крові, волосся та нігтів Ющенка з тим, щоб вони були передані Саатхофу для аналізу.

Майдан-2004. Фото Олександра Прокопенка

У 2005 році Саатхоф розповів американській газеті, що організував тоді групу з шести американських докторів різної спеціалізації, включно з дерматологією, неврологією, токсикологією та нейрорадіологією, які займалися пошуком отрути.

Токсикологом був Кристофер Холстедж з Університету Вірджинії — саме він 31 жовтня 2004 року направив електронного листа Саатхофу про підозру на діоксинове отруєння.

У грудні 2004 року Саатхоф, Холстедж та інші доктори поїхали до Відня зустрітися з Ющенком та проконсультувати його докторів.

Тоді ж, у грудні 2004 діагноз Холстеджа про отруєння Ющенка діоксином був підтверджений голландською лабораторією "БіоДетекшн Системз" на чолі з професором Брауером.

Хоча ці події не надто відомі широкому загалу, але з них ніколи не робилося таємниці. Більше того, Саатхоф на сайті Critical Incident Analysis Group не приховує, що він "очолював групу медиків США в складі міжнародної команди, яка відповідала за діагностування та лікування Ющенка".

ЗВИНУВАЧЕННЯ №2

А тепер — ці ж події, тільки у викладі Сівковича.

"Наявні в комісії матеріали свідчать про термінову необхідність слідчим шляхом перевірити інформацію про те, що зразки крові Віктора Ющенка перевозилися до США, де збагачувалися діоксином.

Після цього кров, розділена на фракції, доставлялася до Австрії, в Центральний госпіталь Відня, а пізніше — поштою DHL анонімно відсилалася в лабораторію нідерландського професора Брауера, який зазвичай займається дослідженням наявності діоксину у комбікормі для тварин. Професор Брауер зробив дослідження, в результаті якого в плазмі надісланої крові виявили діоксин.

Пізніше цей висновок став підставою для поновлення Генпрокуратурою справи про отруєння Віктора Ющенка діоксином, а сьогодні є єдиним підтвердженням єдиної версії слідчої групи під керівництвом Климович про отруєння Віктора Ющенка діоксином".

Всі викладені Сівковичем події припадають на жовтень-грудень 2004 року. Дослідження у лабораторії "БіоДетекшн Системз" професора Брауера не мало статусу офіційного — тому що він перевіряв анонімні зразки крові.

І тому абсурдним є твердження Сівковича, що цей висновок — "єдине підтвердження версії про отруєння".

Насправді через рік, у листопаді-грудні 2005 року в рамках кримінальної справи про замах на Ющенка було проведено повноцінну комісійну судово-медичну експертизу. Аналізи надсилалися на дослідження у лабораторії німецького Гамбургу, бельгійського Л'єжу та британського Манчестера.

Усі три експертні установи підтвердили діоксинову версію. Про ґрунтовність цього дослідження свідчить обсяг висновку — понад 400 сторінок.

Детальні подробиці того, як в Ющенка відбирали кров та передавали на експертизу, викладені в інтерв’ю "Українській правді" адвоката Миколи Полудьонного, що є представником потерпілого в цій кримінальній справі.

І, до речі, після цієї публікації він був викликаний до Генпрокуратури, де з Полудьонного була взята розписка про нерозголошення таємниці слідства.

Ці факти про проведення офіційної експертизи в 2005 були відомі слідчій комісії. Але це не завадило Сівковичу продовжувати стверджувати, що єдиним підтвердженням отруєння є висновок професора Брауера з "БіоДетекшн Системз" від 2004 року.

ЗВИНУВАЧЕННЯ №3

Ніхто не дискредитував роботу комісії більше, ніж її члени. Прикладом дилетантства можна вважати виступ Нестора Шуфрича в ефірі програми "Шустер Live" у понеділок.

Шуфрич як член комісії заявив, що існує висновок австрійських експертів про відсутність діоксину в крові Ющенка.

"Сразу после того, как Ющенко привезли в Вену, его обследовали врачи. Криминальная полиция Вены — и почему-то никто об этом не говорит — приехала и взяла у него анализы, потому что прозвучало обвинение в покушении на жизнь человека, который в это время находится в больнице в Вене и находится под юрисдикцией криминальной полиции Вены. Есть заключение судмедэкспертизы, что внешних отравляющих веществ токсичных — в том числе и диоксина! — в крови не обнаружено", — повідомив депутат в телеефірі.

"Українська правда" звернулася до Шуфрич з проханням надати цей документ, що він люб’язно і зробив.

Це — переклад російською мовою листа професора Вальтера Вісуділіка з лабораторії Віденського медичного університету на ім'я доктора Цимпфера з клініки "Рудольфінерхаус", який надсилав на дослідження зразки крові Ющенка.

Якщо уважно читати цей документ, на який посилався Шуфрич, то видно, що насправді ідеться про відсутність у крові не "діоксину", а... "дігоксину".

 

Діоксин і дігоксин — це абсолютно різні субстанції, в чому досить просто переконатися навіть завдяки Вікіпедії.

Якщо відштовхуватися від листа, наданого Шуфричем, то з таким же успіхом для доказу неотруєння Ющенка можна було би заявити, що у його крові не знайшли кокаїн та галоперідол. І хай для когось це абсурд, а для слідчої комісії — ні.

"Українській правді" вдалося знайти німецькомовний документу, з якого був зроблений переклад, пред’явлений Шуфричем. І там також виявився не dioxin, а digoxin.

 

Прохання прокоментувати цю невідповідність не збентежило Шуфрича: "Я не фахівець, і міг помилитися у слові, але не в суті — отруєння Ющенка не було!".

За словами Шуфрича, для такого твердження йому достатньо викладеного в листі.

Але чому "не фахівець" бере на себе відповідальність робити такі заяви, він не пояснив.

источник: pravda.com.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Страница, которая на него вела, больше не существует.
Из-за зерна, вывезенного из захваченных россиянами украинских территорий, Украина и Израиль оказались на грани дипломатического конфликта.
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), почти в два раза подняла предельные цены на рынке электроэнергии для юридических лиц с 1 мая.
В Сети появились новые расшифровки разговоров близкого к президенту Владимиру Зеленскому бизнесмена Тимура Миндича
Служащий ТЦК стал крупнейшим владельцем крипты Ethereum среди украинских чиновников
У Білій Церкві припинив діяльність завод ROSAVA, який тривалий час залишався єдиним виробником автомобільних шин в Україні
Внаслідок теракту в Києві 18 квітня загинув український музикант Ігор Савченко — учасник гурту "Друге Сонце"
В окремих теруправліннях БЕБ конкурси на заступників керівників і атестації детективів набули трагічно-корупційних ознак
Прокуратура Ивано-Франковской области хочет отсудить у ГП "Леса Украины" почти 387 млн грн убытков за вырубку деревьев в нацпарке "Гуцульщина"
У Києві судитимуть директорку ліцею в Деснянському районі за розтрату бюджету закладу.
В Киеве вынесли приговор бывшей начальнице отдела управления образования Днепровской РГА Ольге Дроздовой
Питання впровадження обовʼязкового техогляду для всіх автівок залишається політично чутливим, зауважив заступник міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач.
Понад 10 тис. кв. м. майна Державної акціонерної холдингової компанії "Київський радіозавод" перейшли в приватну власність за 2,7 млн грн, коли їхня ринкова вартість становила понад 62 млн грн.
Російські хакери, повʼязані з владою країни-агресора РФ, розгорнули масштабну кампанію з викрадення доступів до акаунтів Signal та WhatsApp.
Уряд Угорщини ухвалив постанову про вилучення валюти та цінностей з інкасаторських автомобілів "Ощадбанку". Документ має створити юридичне підґрунтя для цих дій.
Житомирщина у центрі антикор розслідувань: історія "касира" Дмитрука за версією ЗМІ
Верховна Рада відхилила урядовий законопроєкт №14025, який передбачає оподаткування доходів, отриманих через цифрові платформи, такі як OLX, Prom.ua, Uklon, Bolt та інші.
Юристы миллиардера Романа Абрамовича сообщили правительству Великобритании, что деньги, полученные от продажи футбольного клуба “Челси” в 2022 году, принадлежат ему, и он намерен самостоятельно распорядиться ими в благотворительных целях.
Президент США Дональд Трамп приобрел облигации Netflix на сумму более 1,1 миллиона долларов за последние три месяца, когда гигант стриминговых услуг безуспешно боролся с Paramount Skydance за приобретение Warner Bros Discovery.
Хозяйственный суд Полтавской области 24 февраля открыл производство по делу о банкротстве Полтавского горно-обогатительного комбината.
Организатор мошеннических колл-центров Игорь Комаров заявил, что Рубель получает ежемесячную абонплату из каждого “офиса”
Смертельное ДТП во Львовской области совершил прокурор Шептицкой окружной прокуратуры Руслан Кульчицкий из Самборского района.
После атаки на антикоррупционные органы в июле президент Владимир Зеленский хоть и принял решение отступить, но только для того, чтобы перегруппироваться и продолжить.
Экс-нардепа от Партии Регионов Юрия Иванющенко, подозреваемого в легализации 18 га государственной земли на более 160 млн грн, объявили в розыск.
Національна поліція розпочала досудове розслідування щодо звинувачень актора Костянтина Темляка у домашньому насильстві.
Глава Минфина США Скот Бессент обвинил Индию в наживании на резком увеличении закупок российской нефти
На Полтавщині жінка зазнала психологічного тиску та емоційної пригніченості після заклику колишнього чоловіка утриматися від вживання алкоголю.






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007