КОМПРОМАТ.UA | Ющенко і державна резиденція. Кругова порука vip-чиновників
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Ющенко і державна резиденція. Кругова порука vip-чиновників

Фото прес-служби президента 

Ющенко і державна резиденція. Кругова порука vip-чиновників

18 февраля 2010
  автор: Сергій Лещенко  



0
 

За п'ять років свого президентства Віктор Ющенко порвав на грудях не одну сорочку, роздаючи обіцянки, в тому числі про зрівняння у правах високопосадовців та простих смертних.

Цим він, наприклад, відрізнявся від Януковича, який під абстрактне гасло "Покращення життя вже сьогодні" тихо виводив з державної власності резиденцію "Межигір'я".

Ющенко ж, агітуючи своїх прихильників перед парламентськими виборами 2007 року, був більш категоричним. Він заявив про необхідність "позбутися вражаючих за розміром пільг для депутатів та інших можновладців".

"Сьогодні число таких привілеїв становить 30 позицій — це безкоштовні квартири, транспорт, санаторії, медичні і соціальні послуги... Щороку платники податків витрачають на депутатські пільги майже півмільярда гривень. Це — блюзнірство! — обурювався гарант Конституції. — Таку політику ми не тільки зупинимо, але й поставимо на сторожі Національне антикорупційне бюро".

На словах з президента Ющенка виходив палкий борець за соціальну справедливість. Але справжні його погляди щодо "вражаючих за розміром пільг" стали відомими в останні дні перебування на посаді.

На прощальній прес-конференції в статусі президент Ющенко виявив бажання прихопити з собою державну резиденцію, в якій він зараз мешкає на території "Конча-Заспи".

Відповідаючи на запитання, чи залишить він собі будинок, де проживав як президент, Ющенко сказав: "Я знаю, що за статусом державним посадовцям певного рівня відповідно до закону належить таке право. Як розпорядиться майбутній президент по відношенню до мене — це запитання до нього. Скажуть "на вокзалі" — буду на вокзалі, скажуть "по закону, є таке рішення" — я його прийму. Подивимось...".

Про який "закон", який дозволяє прихопити резиденцію, в даному випадку говорив Ющенко — загадка. Бо насправді його не існує в природі.

Можливо, питання призначення президенту державної дачі регулюється підзаконним актом, наприклад, якимсь рішенням уряду — але якщо воно й існує, то має секретний гриф.

У 2008-му було знято позначку "не для друку" з постанови уряду 2003 року "Про обслуговування будинками відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця" окремих категорій посадових осіб і пенсіонерів".

Фактично, це єдиний публічний документ, яким чиновникам надається право користуватися "Конча-Заспою" та "Пуща-Водицею" під час і після закінчення повноважень. Але в ньому немає згадки про президента.

Можна відштовхуватися від практики, застосованої щодо попередника Ющенка. Так, Леонід Кучма отримав свій будинок в "Конча-Заспі" у довічне користування за розпорядженням в.о. прем'єра Миколи Азарова, на який було накладено гриф "для службового користування". Зміст цього документу, підписаного за чотири дні до інавгурації Ющенка, досі невідомий.

Той факт, що делікатне питання вирішувалося постановою Кабміну, зробило Кучму вразливим перед новою владою. Тому що Тимошенко, ставши прем'єром в 2005-му, скасувала це розпорядження. І тільки Янукович у 2007-му як глава уряду знову поновив його дію.

Можливо тому, що Ющенко розумів ризики владнання цього питання через Кабінет міністрів, він і обмовився, що чекає "розпорядження президента". Щоб принаймні в кожного нового прем'єра не виникала спокуса забирали хатинку в третього президента.

Загалом посилання Ющенка у своїй відповіді про наявність якогось закону, що дозволяє президенту брати в пожиттєве користування дачу, є щонайменше цинічним. Адже платники податків, коштом яких і збудовано цей об'єкт, не мають жодної можливості ознайомитися з самим нормативним актом.

Бідкання Ющенка про життя на "вокзалі" вражають, адже сам він більш ніж забезпечений житлом. У його приватній власності — цілий хутір в Безрадичах по сусідству з "Конча-Заспою", дача в Яремчі та двоповерхове помешкання у серці Києва біля Софії площею під 400 квадратних метрів.

В цьому ж будинку має житло його брат, який, до речі, не погребував взяти безкоштовну депутатську квартиру.

Але це не завадило бажанню Ющенка прихопити з собою державну дачу №29 на території "Конча-Заспи", де він проживав з 2005 року.

Об'єкт номер 1

На державній дачі №29 у часи президентства мешкав Кучма. Після відставки він з'їхав у будинок в "Кончі" тут же по-сусідству, наданий йому в пожиттєве користування. А Ющенко, переобладнавши бібліотеку в дитячу кімнату, оселився в президентській резиденції.

Цей будинок в стилі класицизму стоїть на земельній ділянці близько пів гектара. Всередині є спортзал та просторі приміщення для ведення переговорів. За розповідями очевидців, зроблено по-багатому: мармур, дерев'яні панелі, позолочені меблі...

Открыть большое изображение

У Європі, інтегруватися в яку Ющенко намагався всю свою каденцію, не існує практики подарунків резиденцій колишнім керівникам.

Навпаки, наприклад, у Німеччині для депутатів Бундестагу надається службовий гуртожиток, з якого вони виїжджають після закінчення повноважень. А канцлер може жити у апартаментах прямо в "Канцлерамт" напроти "Бундестагу". І, звісно, після закінчення повноважень Ангела Меркель не може оформити на себе це помешкання.

Так само у Франції. Відставний президент, для прикладу, може пожиттєво користуватися дипломатичним паспортом. Але він не може забрати з собою апартаменти в Єлісейському палаці або замок Рамбуйє.

Але європейськість Ющенка зникала в питанні пільг для найвищих чиновників.

Будучи президентом, він і не подумав скасувати практику роздачі державної нерухомості своїм підлеглим. Ющенко навіть не розсекретив процес виділення дач, а став повноцінним учасником цього процесу, який за дивною радянською традицією досі існує в Україні.

Більше того, Ющенко особисто підписував документи, які поширювали неприродні пільги на далеко не бідних екс-керівників держави.

"Будинок розкошів" для спікера

Так, "Українська правда" виявила розпорядження Ющенка з грифом секретності, яким він "ощасливив" іншого борця за щастя простих людей Володимира Литвина псля втрати ним повноважень спікера навесні 2006 року.

Открыть большое изображение

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Не для друку

17 травня 2006 року

1. Призначити колишньому голові Верховної Ради Литвину В.М. довічне грошове утримання в розмірі місячного фонду оплати праці голови Верховної Ради.

2. Зберегти за Литвином та його сім'єю побутове (одна покоївка), медичне та санаторно-курортне обслуговування закладами Державного управління справами.

3. Надати Литвину у довічне користування будинок №17 в будинку відпочинку "Конча-Заспа" з необхідним обслуговуванням та утриманням за рахунок бюджету.

4. Державному управлінню справами забезпечити Литвина довічно транспортним обслуговуванням (автомобіль з двома водіями)

5. Надати Литвину В.М. пільги щодо оплати користування житлом, комунальними послугами, газом, електроенергією, телефоном та іншими послугами (50-відсоткова знижка від установлених тарифів).

Президент України Віктор Ющенко

"Українська правда" зверталася до Литвина по коментар щодо наданого йому державою будинку, але він проігнорував журналістський запит. 

Коли журналіст "Української правди" підійшов до Литвина у парламенті з питанням, спікер дав безкоштовну пораду автору цих рядків: "Дайте я спочатку унормую роботу Верховної Ради. Напишіть про решту будинків, а потім вже про мій".

Открыть большое изображение

Вражає навіть не те, що зміст цього розпорядження демократичний президент Ющенко приховав від очей своїх співгромадян. Особливо шокував своєю дріб'язковістю та жадібністю п'ятий пункт.

Спікеру Литвину, що зі сльозами на очах любить розповісти про знедолених пенсіонерів, була надана знижка на тарифи за користування комунальними послугами, газом, електроенергією та світлом!

Підписати це в Ющенка не здригнулася рука. І сьогодні він чекає аналогічного жесту відносно себе — уже від нового президента.

источник: pravda.com.ua
Развитие событий

После сюжета о Межигорье на канале Тонис сменили руководителя
Экс-глава СП: Межигорье — не частная жизнь президента
Проверьте на коррупцию Януковича!
Квартири vip-чиновників: у Азарова крутий сусід, а Тігіпко продає житло
Таємне життя Януковича, або Віртуальна екскурсія до "Межигір'я"
З життя біло-блакитної еліти: маєтки сина Януковича, Ківалова і Піскуна
Солодкі гроші "єнакіївських"
Секрети на винос? Керівником охорони Януковича виявився... громадянин Росії
Дорога для Януковича
Янукович легалізує "Межигір’я"?
"Межигір'я" Азарова
З життя державної еліти: мисливське князівство Януковича
Ющенко і державна резиденція. Кругова порука vip-чиновників
Янукович. Махінації на ринку нерухомості
Вони порушують, ми платимо
Віктор Янукович. "Межигір’я" назавжди
Ігор Тарасюк: Це Тимошенко просила віддати "Межигір’я" уряду. Що ми і зробили
З життя біло-блакитної еліти: маєток Володимира Рибака
Віктор Ющенко взяв розпуск за правило
Анна Герман: необходима высокая общая культура политика




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007