КОМПРОМАТ.UA | Чому контррозвідка перевіряє українських лісників
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Чому контррозвідка перевіряє українських лісників

lis.kr.ua 

Чому контррозвідка перевіряє українських лісників

13 марта 2012
  автор: Сергій Щербина  



0
 

За два роки підприємствах Держлісагентства припустилися порушень майже на 743 млн грн. Найчастіше, мова йдеться про вилучення у держави гектарів лісів, в тому числі заповідних. Проте, керівник Держлісагентства Віктор Сивець досі обіймає свою посаду, а результати перевірки передали до... контррозвідки.

Ні для кого не таємниця, що українські ліси та заповідники мають дивну властивість обростати триметровими парканами. Потім посеред темного лісу з'являються "клубні будинки".

Так, наприклад, у кінці минулого року Кримський парламент здав в оренду на 25 років товариству мисливців та рибалок "Кедр" майже 9 тисяч гектарів мисливських угідь на південному березі Криму. Як відомо, це товариство має ту ж саму адресу, що й резиденція Віктора Януковича "Межигір’я".

Разом з масштабним "дерибаном" лісів, полів і річок, в Україні достатньо широко розповсюджена незаконна вирубка лісів. Зокрема, продукція державних лісогосподарських підприємств розходиться у невідомих напрямках, та ще й за заниженими цінами.

А минулого року "лісники" опинилися в центрі уваги громадськості з зовсім несподіваного приводу. Влітку 2011 року стало відомо, що керівництво Держагенства лісових ресурсів змусило 300 лісництв закупити на 15 мільйонів гривень портретів президента Віктора Януковича та гербів.

Хто з цього має зиск? Кабмін доручив провести ревізію установ, якими керує Держлісагентство. Результати перевірки виявилися невтішними. Більше того, тепер акти лісової ревізії вивчає…контррозвідка.

Лісові мільйони

У кінці минулого року Державна фінансова інспекція провела ревізію фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій лісової галузі за 2009-2011 роки. Ці структури належать до сфери управління Державного лісового агентства.

Результат був вражаючим. На 293 підприємствах та установах Держлісагентства виявлено порушень майже на 743 млн грн. Такі дані були оприлюднені в урядовій газеті.

У Держфінінспекції стверджували: перевірені установи ігнорують норми Земельного та Лісового кодексів, що призводить до вилучення у підприємств Держлісагентства цілих земельних масивів та ділянок лісового фонду.

Загальна площа таких сумнівних ділянок становить 740,5 гектарів, а вартість — 69 мільйонів гривень.

Зокрема, за інформацією Держфінінспекції, лише внаслідок безпідставного відчуження ділянок лісового фонду, які перебували у користуванні держпідприємства "Севастопольське дослідне лісомисливське господарство", цьому підприємству завдано збитків на 33,3 млн грн, а втрати лісогосподарського виробництва сягнули майже 29 млн грн.

Саме таких грошей недорахувався міський бюджет Севастополя. Аналогічні порушення були виявлені, зокрема, у Ялтинському заповіднику.

Крім того, контролери виявили одну зі схем, яка може призвести до приватизації земель лісового фонду. Так, держпідприємство "Київське лісове господарство" укладало угоди з фізичними особами та суб’єктами господарювання щодо взаємної охорони і благоустрою лісових ділянок на його території загальною площею 193 гектарів. Термін такої співпраці — від 15 до 49 років.

Обстеживши лісові ділянки, ревізори виявили, що до більшості з них немає вільного доступу. Вони огороджені металевим парканом, діє спеціальний режим в’їзду для автотранспорту, а на території розміщені капітальні будівлі.

Аналогічні випадки були виявлені у Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Сумській, Хмельницькій, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.

Серед гріхів установ, підпорядкованих Держлісагентству, значаться також незаконне вирубування дерев, реалізація продукції за ціною нижчою, ніж собівартість, непроведення аукціонів, чого вимагає законодавство,

Окремо ревізори відзначили закупівлю лісгоспами портретів президента Віктора Януковича та державної символіки за завищеними цінами. За підрахунками Держфінінспекції, на вітер були викинуті 3,3 млн грн.

У розпорядженні "Економічної правди" також опинилася відповідь Державної екологічної інспекції на запит депутата Юрія Кармазина щодо результатів перевірок підприємств Держлісагентства.

Там вартість порушень також вимріюється мільйонами. Зокрема, було перевірено 321 лісогосподарське підприємство. За 10 місяців 2011 року екологи нарахували 34 млн грн збитків.

Основне резюме екологічної інспекції — "Держлісагентство не виконує в повному обсязі свої обов’язки".

Президентський паркет

Віктор Сивець. Джерело: lesovod.org.ua

Керівником Держлісагентства є Віктор Миколайович Сівець. Він обіймав державні посади й при "помаранчевій" владі, й при нинішній.

У 2005 році екс-президент Віктор Ющенко призначив його заступником голови Державного комітету лісового господарства.

У 2006 Кабмін підвищив Сівця, і той очолив Держкомітет лісового господарства. У 2008 він став заступником голови Київської міської державної адміністрації.

Ну а 12 січня 2011 президент Віктор Янукович знову призначив Сівця керувати лісовим господарством.

Не обійшли чиновника й державні відзнаки. Так у 2006 році Віктор Ющенко присвоїв йому звання Заслуженого будівельника за "вагомий особистий внесок у культурний розвиток столиці України — міста Києва".

В чому ж секрет успіху Сівця? До державної служби, з 1998 року він працював на керівних посадах групи компаній "Дім паркету". Ця фірма займається виробництвом художньої "столярки" — паркету, дверей, вікон, меблів.

Зокрема, "Дім паркету" робив високохудожню підлогу в будівлі адміністрації президента та у президентській резиденції "Дім з химерами". Фотографії цих підлог можна навіть побачити на сайті компанії.

Також ЗМІ пов'язують Сівця з іншими підприємствами лісової галузі. Зокрема, мова йде про ПАТ "Клеванський лісозавод "Промінь". 95% акцій цього підприємства, за даними ДКЦПФР, належить дружині Сівця — громадянці Росії Марині Журавльовій.

Підступи іноземних розвідок?

У розпорядженні редакції також опинилася дещо дивна відповідь Генеральної прокуратури на запит щодо реагування на матеріали перевірки підприємств Держлісагентства, які виявили мільйонні порушення.

Зокрема, у Генпрокуратурі повідомили, що у кінці грудня Держфінінспекція направила акт ревізії до Головного управління державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС.

А от акти ревізії регіональних управлінь Держфініспекції щодо закупівлі портретів Віктора Януковича, реалізації деревини без аукціонів та експорту за заниженими цінами відправили до…Департаменту контррозвідувального захисту економіки СБУ.

"Економічна правда" звернулася до СБУ з проханням роз’яснити, чому контррозвідка зацікавилася діяльністю установ Держлісагентства, і чекає на відповідь.

Також ми попросили міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка повідомити, чи перетворяться результати ревізії на реальні кримінальні справи.

Адже, якщо вірити словам президента Віктора Януковича про незалежність правоохоронної системи та пам’ятати про долю Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, матеріалів Держфінінспекції має бути більш ніж достатньо принаймні для масштабного слідства.

Відповідь з МВС, на жаль, поки не надійшла.

06.03.2012

источник: epravda.com.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Бюро экономической безопасности завершило специальное досудебное расследование в отношении совладелицы "Айбокс банка" Алены Шевцовой и ее пособниц Цыганок Ирины и Нестеровской Зои.
Офис генерального прокурора по материалам, собранным Государственным бюро расследований во взаимодействии с НАПК, сообщил о подозрении бывшему заместителю председателя Высшего хозяйственного суда Украины Артуру Емельянову в незаконном обогащении на сумму более 97 млн грн.
П’ять осіб отримали підозри за розкрадання 15 млн грн АТ "Укрзалізниця" під час публічних закупівель фарб та лінолеуму.
Німецька компанія VNG AG (Verbundnetz Gas) призупинила свої судові позови проти російського "Газпрому", адже не бачить можливості повернути заборговані кошти.
Київ ошелешений: ТГ і блогосфера трублять — "Хутін у Києві?!"
Мать вице-премьер-министра по вопросам европейской и евроатлантической интеграции — министра юстиции Украины Ольги Стефанишиной Надежда Кравец в октябре 2022 года приобрела трехкомнатную квартиру в элитном ЖК "Львовская площадь" в Киеве площадью около 100 м² почти вчетверо дешевле рыночной цены, говорится в расследовании hromadske.
Управление государственной охраны, которое подчинено президенту Украины, 24 июня по результатам тендера заказало ООО "Автомобильный дом Атлант" легковых автомобилей на 6,94 млн грн.
Национальная полиция проводит обыски у родственников и знакомых Назария Гусакова в Киеве и Львове, чьи карточки он использовал для сбора донатов на лечение.
В число дропов, преследуемых Нацбанком, банками и финансовыми компаниями, все чаще начали попадать не только простые люди (физлица), но и мелкие бизнесмены — физлица-предприниматели.
Экономика Украины находится в критическом состоянии, она держится за счет внешних вливаний.
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине, которое находится в Шевченко Донецкой области и считается самым перспективным.
Высший антикоррупционный суд продолжает рассмотрение дела по обвинению экс-главы Верховного суда Всеволода Князева.
Багато хто із судової системи після смерті Андрія Портнова, можливо, зітхнув з полегшенням, а хтось відреагував інакше.
Віцепрем'єр — міністр національної єдності Олексій Чернишов досі перебуває за кордоном.
Прем'єр дав зрозуміти, що до кінця цього тижня Чернишов має всі підстави залишатися за кордоном.
Следственный судья ВАКС применил к застройщику Сергею Копыстыри, которого следствие считает организатором преступной схемы, меру пресечения в виде содержания под стражей с альтернативой внесения залога в размере 100 млн грн.
За його словами, якщо на рівні Євросоюзу не буде досягнуто відповідних домовленостей, Франція готова впровадити такі обмеження самостійно.
Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови Державної фіскальної служби Сергія Білана у зловживаннях на понад 641 млн грн.
Дружина нардепа, голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса Наталія Герус до весни 2022 року була бізнес-партнеркою спецпредставника Путіна Кирила Дмитрієва.
После очередной ракетной атаки на украинские города народный депутат Петр Порошенко призвал предоставить ВСУ ракеты большой дальности.
Також суд постановив конфіскувати усе майно судді.
Колишній працівник Львівської митниці Андрій Басараб (депутат Старосамбірської ради) не зміг зняти арешт з готельного комплексу Saltzbork у справі про незаконне збагачення.
В Україні черговий корупційний скандал довкола міністерки Стефанішиної. Чи вийде вона з нього сухою?
Народный депутат Игорь Копытин продвигал интересы бизнесмена, который сотрудничает с российскими компаниями и подсанкционными лицами
Экс-заместителя начальника УГО Чучковского арестовали с альтернативой в 500 млн гривен
По информации источник УП в правоохранительных органах, на момент реализации операции НАБУ и САП "Чистый город" он находился в Украине
Высший антикоррупционный суд продлил меру пресечения для руководительницы Хмельницкого областного центра медико-социальной экспертизы
Бюро экономической безопасности инициирует проведение специального досудебного расследования по делу владелицы Айбокс Банка Алёны Дегрик-Шевцовой
Возле станции метро Печерская произошло ДТП с пострадавшими






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007