КОМПРОМАТ.UA | З життя прокурорської еліти: маєток Рената Кузьміна
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
З життя прокурорської еліти: маєток Рената Кузьміна

Фото прес-служби Верховної Ради 

З життя прокурорської еліти: маєток Рената Кузьміна

05 октября 2011
  автор: Сергій Лещенко  0
 

Президентство Віктора Януковича проходить під знаком скороченням пільг для пересічних громадян.

Однак ця політика, яка подається під соусом економії бюджетних коштів, жодним чином не позначилася на привілейованих верствах населення.Державні дачі, що обійдуться бюджету лише цього року в 50 мільйонів гривень, як роздавали за старої влади, так продовжують — за нової.

Уже за президентства Януковича обзавівся своїм будинком в державній резиденції "Пуща Водиця" генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Тепер Пшонці доведеться постаратися, щоб не виглядати гірше за своїх підлеглих. Адже в цьому комплексі відпочинку "Пуща Водиця" стоїть грандіозний маєток його першого заступника Рената Кузьміна.

Открыть большое изображение

Будинок Рената Кузьміна

Хоча Кузьмін має імідж антипомаранчевого прокурора, який, приміром, ставить під сумнів отруєння Ющенка — але привілеї з рук тієї влади він брати не гребував.

У серпні 2008 року Державне управління справами президента Ющенка дозволило Кузьміну провести "реконструкцію з добудовою" дачі, яка надана йому в користування у комплексі відпочинку "Пуща Водиця".

Открыть большое изображение

ДУС дозволив саме "реконструкцію", оскільки в Державного управління справами немає акту на землекористування в "Пуща Водиці". І, за законом, там не може здійснюватися будівництво нових будинків, розповідав попередній президентський завгосп Ігор Тарасюк.

Але чи можна вважати "реконструкцією" знищення старого будинку та побудову на його місці нового — більшого в три рази?

Водночас комплекс відпочинку "Пуща Водиця" офіційно відмовився надати "Українській правді" документи щодо такої дивної реконструкції будинку Кузьміна.

"Враховуючи, що запитувані документи містять конфіденційну інформацію та персональні дані про фізичних осіб, комплекс відпочинку "Пуща Водиця" Державного управління справами не має правових підстав поширювати зазначену в запиті інформацію", — ідеться у відповіді.

Ця відмова абсурдна, оскільки закон "Про доступ до публічної інформації" містить спеціальну обмовку — відповідно до частини 7 статті 6, "якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений".

Сам будинок Кузьміна справляє враження, що тут живе не заступник генпрокурора, а бізнесмен з мільйонними оборотами. На око — не менше 700 квадратних метрів. Дах маєтку виконаний з кераміки, яка, завдячуючи своїй ціні, є символом статків і престижу. Для безперебійного енергопостачання біля будинку Кузьміна встановлено трансформатор.

Открыть большое изображение

Також цікаво, що цей будинок Кузьмін звів власним коштом. Інвестиційний договір, який ми оприлюднювали раніше, означив розмір прокурорського внеску в цей об'єкт на рівні мільйона гривень — хоча зараз неозброєним оком видно, що з нуля звести такий маєток коштує набагато дорожче.

Також сам Кузьмін відмовляється повідомляти, що є джерелом його статків — він з дружиною має на рахунку в банку 1,5 мільйони гривень.

"Объяснения, как я получил эти доходы, я могу дать. Но зачем?" — сказав Кузьмін в інтерв'ю Українській правді, але так і не відповів.

Открыть большое изображение

Открыть большое изображение

Окрім того, інвестиційний договір дозволяє Кузьміну оформити приватну власність на новий великий будинок, зведений ним замість зруйнованої старої дачі.

Утримання ж території державного комплексу відпочинку "Пуща Водиця", де стоїть і маєток прокурорського керівника, лише цього року коштуватиме 16 мільйонів гривень платникам податків.

А тепер — ще одна цікава деталь.

Виділення державної дачі Кузьміну регламентується загальною постановою уряду від 6 серпня 2003 року № 1210.

Донедавна цей акт був секретним, але 2008 року з нього зняли гриф, і тепер відомо, що заступник генерального прокурора може претендувати лише на дві кімнати, але не на окремий будинок.

Однак Кузьмін має у власному розпорядженні цілий маєток.

Цьому передували цікаві події, які висвітили заступника генпрокурора як неабиякого винахідника.

Открыть большое изображение

Открыть большое изображение

Открыть большое изображение

Річ у тім, що, за офіційним переліком мешканців "Пуща Водиці" на сайті президента, Кузьмін має ділити свою дачу в державній резиденції разом з колишнім керівником Рахункової палати Валентином Симоненком.

"Українська правда" зв'язалася з Симоненком і ось що він розповів.

Виявилося, що багато років тому Симоненку як голові Рахункової палати справді надали половину старого будинку в "Пуща Водиці", який був зведений в середині 1990-х років. Але вже років п'ять як Симоненко цією дачею не користується. Тому він не знає ні про те, що до нього підселили Кузьміна, ні про те, що Кузьмін зніс повністю старий будинок і побудував новий.

Таким чином, якщо Симоненко захоче скористатися своєю частиною державної дачі, то її в тому вигляді просто вже не існує.

- В списку резиденцій на сайті президента вказано, що ви з Кузьміним живете в одному будинку, тобто державну дачу вам дали навпіл. Це правда? — запитали ми в Симоненка.

- Нічого подібного, — відповів він.

- Тобто ви там не живете?

- Звісно, ні. Мені виділили половинку будинку, але я там не був вже п'ять років. Про те, що будинок знесли, я також не знаю. Я вважаю аморальним, коли людина 15 хвилин перебуває при владі, а потім на все життя їй дають в користування державну власність — хіба таке можливе! — обурився Валентин Симоненко.

...Ренат Кузьмін у пресі часто коментував справу Юрія Луценка. Зокрема, перший заступник генпрокурора любить задаватися питанням, чому Луценко і його водій, "два взрослых мужика", прописалися в одній квартирі.

Таке саме запитання можна поставити і Кузьміну — чому в будинку №46 в "Пуща Водиці" прописалися два дорослих чоловіка — Ренат Кузьмін і Валентин Симоненко. Але живе там лише один із них — хоча за законом мав право тільки на дві кімнати.

04.10.2011

источник: pravda.com.ua
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

 • 05 октября 2011 | 22:07   Валентин, Одесса

  Скотина, что тут скажешь?


  НОВОСТИ
  Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Начальник департамента киберполиции Украины Александр Гринчак не задекларировал дом площадью 221 квадратный метр в Киеве, которым официально владеет его мать, но в котором живет он сам. Об этом рассказывается в опубликованном сегодня расследовании агентства "Следствие инфо". Сообщается, что дом м расположен на территории жилого комплекса "Итальянский квартал" на берегу Днепра в Оболонском районе столицы. Этот городок состоит из нескольких десятков таунхаусов, вилл и так называемых "виллет" — двухэтажных домов, рассчитанных на две семьи. Читайте также: В Киев ограничили въезд крупногабаритного транспорта В одной из таких виллет в 2016 году приобрела жилье мать нынешнего руководителя киберполиции Людмила Гринчак. А в ноябре 2017 года Киевсовет своим решением передал Людмиле Гринчак в собственность земельный участок под этим домом. По подсчетам журналистов, жилье на 221 квадрат в "Итальянском квартале" может стоить от 7,5 миллиона гривен. При этом сообщается, что Гринчак не обладает никаким бизнесом, которым можно было бы объяснить происхождение средств на покупку этой недвижимости. В декларациях о доходах за 2016-2018 годы Александр Гринчак указывал свою мать как члена семьи, но о доме не вспоминал. Журналисты выяснили, что киберполицейский с семьей сейчас может жить именно там, потому что у дома матери Гринчака на территории "Итальянского квартала" зафиксировали автомобиль, которым пользуется его жена. Гринчак возглавляет департамент киберполиции Украины около года. В общем в структуре МВД он работает с 1995 года.


  Загрузка...


  Погода, Новости, загрузка...
   
  © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
  При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
  Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
  Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
  Разработано компанией
  AB Design 2007
  Loading...