КОМПРОМАТ.UA | Секрет успіху Литвина
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Секрет успіху Литвина


Секрет успіху Литвина

03 октября 2007
  автор: Артем Бобров, «Версии»  



0
 

Успіх Блоку Литвина, якщо він дійсно має місце, обумовлено трьома чинниками: американськими стратегіями, втіленими в життя працелюбним хлопчиною зі штабу, адміністративним ресурсом і російськими грошима.

Успіх Блоку Литвина, якщо він дійсно має місце, обумовлено трьома чинниками: американськими стратегіями, втіленими в життя працелюбним хлопчиною зі штабу, адміністративним ресурсом і російськими грошима.

Загалом, робота над помилками кампанії 2006 року пройшла не дарма…

Торішня поразка бренду "Ми" викликала багато трактувань у фахівців та обивателів. Ті й інші сходились на думці, що "авторами" провалу в основному були троє: керівник штабу Вадим Омельченко і "солодка пара", що вигадала візуалізациію "Ми" - Ігор Дюрич та Ігор Подольчак.

Говорять, що світла думка запросити засновників "Фонду Мазоха", що тривалий час співробітничали з Віктором Пінчуком в плані фінансування своїх, як правило, епатажних ідей, належала тодішньому спонсорові №1 блоку Ігорю Еремеєву. Його начебто підтримав керівник штабу Вадим Омельченко.

Стосовно самого Вадима Омельченко, то хто доручив йому керувати виборчою кампанією, я не знаю. Він - колишній міліціонер з Дніпропетровська, що очолював службу безпеки "Приватбанку" часів Сергія Тігипко (потім - власник юридичної фірми "Верітас", умовно кажучи, орієнтованою на Пінчука). У будь-якому випадку це те ж саме, що запросити кухарем на весілля регулювальника з ДАІ.

Не дивно, що в 2006 році спонсори, що за різними оцінками витратили від $60 до $80 млн., залишилися, м'яко кажучи, незадоволеними. Кампанія виявилася самою провальною. У перерахунку на одного виборця блоку витрачені кошти склали (при 619 тисячах голосів) $97-129.

Невдовзі після виборів 26 березня 2006 року головний "гаманець" блоку "Ми" Ігор Еремеєв покинув політику, позбувшись попутно акцій Дрогобицького НПЗ. Команда, що забезпечила програш, розбіглася сама (зі скромності). У квітні 2007 року Литвин заявив, що після провалу 2006 року він повністю поміняв команду. "Ми не належимо до тих людей і політиків, які святкують власні поразки". - сказав він тоді, додавши, що "сьогоднішній рівень вітчизняних політехнологів не відповідає рівню українських політиків".

Тому Литвин домовився з компанією "Mariner Group", від якої з ним почали працювати консультанти Гарі Келлнер, Роджер Стоун, Стівен Піджен та їх менш відомі колеги. За повідомленнями ЗМІ названі консультанти є авторитетними американськими лобістами і фахівцями з виборчих технологій, наближеними до Демократичної партії і безпосередньо до екс-президента США Біла Клінтона.

Саме вони винайшли простий, але помітний спосіб реклами: модні цього сезону бігборди з яскраво-жовтим фоном і тупими, але дохідливими гаслами "Україні потрібний Литвин". Обпікшись на екстравагантних, але незрозумілих більшості виборців знахідках Дюріча і Подольчака, Володимир Михайлович захотів добротної американської реклами. "Польовими", практичними питаннями реалізації американської стратегії займалися нікому не відомі хлопці, що виявилися у результаті діловими виконавцями. Допомагали їм, між іншим, і російські технологи. Зокрема, один маловідомий, але вельми результативний фахівець, якого (з поваги до джерела інформації) ми назвемо "пан Я". Цей фахівець проводив тренінги з штабом, розігруючи різні ситуації і навчаючи співробітників реагувати на будь-які несподіванки.

Виникає питання: звідки на все це знайшлися гроші? Ви здивуєтеся, але з Москви. Якщо вірити інформації обізнаних осіб, бізнесмен Василь Хмельницький дав Володимиру Литвину значну суму грошей, отриману їм від російського мільярдера Володимира Євтушенкова. Господар АФК "Система", куди входить компанія мобільного зв'язку МТС, спільно з Хмельницьким має вельми серйозні плани. Зокрема, по Криму.

Як повідомив один з обізнаних сайтів, Євтушенков в зв'язці з Хмельницьким прихопив ялтинський рибзавод (23 поверхи), будинок композитора Спендіарова (бюро екскурсій) і санаторій "Київ" - останній комунальний санаторій, розташований у центрі Ялти. Реконструкцією всього цього неспокійного господарства займеться дочірнє АФК "Система" під назвою "Система-Галс", яке очолює Фелікс Євтушенков, "крихітка син" сановного тата.

Партнери відчували необхідність "прикриття згори", враховуючи вплив, який має в Криму Партія Регіонів. Тому була зроблена ставка на Литвина. А в партійний список записався від Трудової партії Сироти такий собі Вадим Гривковський, 1967 р.н., директор ООО "СибБрок" і його молодший брат - віце-прем'єр кримського уряду, людини близької до Хмельницького і Євтушенкова значно більше, ніж до Лева Миримського (за чиєю квотою він отримав посаду).

Ще один правильний крок - це використання адміністративного ресурсу, який ніхто не відміняв. У Литвина цього ресурсу - більше, ніж у когось іншого. Досить пройтися по прізвищах блоку.

Сергій Гріневецкий сім років (1998-2005) очолював Одеську адміністрацію (три роки до цього був заступником і першим заступником губернатора), після відставки в лютому 2005 року півроку очолював Одеську облраду. Крім серйозного бізнесового (і не тільки) впливу в області має гарні відносини з головою Секретаріату Віктором Балогою.

Микола Деркач - у 1995-97 рр. губернатор Дніпропетровщини, у 2001-2004 рр. - посол України в Литві, міністр економіки і європейської інтеграції у першому уряді Януковича (ЗМІ називали його близьким до Віктора Пінчука).

Олексій Гаркуша - колишній голова Миколаївської держадміністрації, голова фракції НПУ в Миколаївській облраді.

Віктор Пилипишин - голова Шевченківської райради і райдержадміністрації. За часів мерства Олександра Омельченко - заступник голови Київської МДА з питань споживчого ринку. Успішний бізнесмен, власник і співвласник ряду київських ресторанів, підприємств АПК, корпорації "Стоік", відомої компанії "Украфлора", що поставляє до України квіти в асортименті і гігантських масштабах.

Валерій Баранов - міський голова Бердянська (Запорізька область), до цього гендиректор виробничої фірми "Аванта". Бізнесмен і мер в одній особі.

Микола Рудченко - у минулому перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації, а потім - її голова. Василь Шпак: у 1997-2000 рр. - замміністра АПК України, народний депутат 4 скликання, під час перебування у Верховній Раді - почесний президент НАК "Украгролізінг". Юрій Литвин, начальник управління агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА. Віктор Синченко, глава фракції НПУ в Київській облраді. У 1996-2005 рр. глава Кагарликської РДА Київській області, має серйозні позиції в столичній області (земельний латифундист). Василь Черній - лідер фракції НПУ у Вінницькій облраді. Михайло Сятиня - лідер фракції НПУ в Закарпатській облраді, співвласник фірми ТОВ "Гедеон Ріхтер - Укрфарм". Василь Ковальов - заступник голови Чернігівської облради.

Список можна продовжувати. Всі ці люди, можливо, не так вже багато грошей принесли в загальний казан (в основному вони оплачували рекламу на місцях), але забезпечити спостерігачів, членів дільничних комісій, агітаторів і, нарешті, голосування в підконтрольних бюджетних і господарських структурах регіонів вони можуть.

P.S. На ділянку Литвин прийшов з сім'єю - дружиною, дочкою, сином і батьками. Журналістам він розповів, що перед цим погуляв босоніж по траві, відвідав монастир у Феофанії, помолився. Відомо, що раніше екс-спікер віддавав перевагу Іллінській церкві. Схоже, після невдачі 2006 року він поміняв не тільки команду, але і храм.





Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Бюро экономической безопасности завершило специальное досудебное расследование в отношении совладелицы "Айбокс банка" Алены Шевцовой и ее пособниц Цыганок Ирины и Нестеровской Зои.
Офис генерального прокурора по материалам, собранным Государственным бюро расследований во взаимодействии с НАПК, сообщил о подозрении бывшему заместителю председателя Высшего хозяйственного суда Украины Артуру Емельянову в незаконном обогащении на сумму более 97 млн грн.
П’ять осіб отримали підозри за розкрадання 15 млн грн АТ "Укрзалізниця" під час публічних закупівель фарб та лінолеуму.
Німецька компанія VNG AG (Verbundnetz Gas) призупинила свої судові позови проти російського "Газпрому", адже не бачить можливості повернути заборговані кошти.
Київ ошелешений: ТГ і блогосфера трублять — "Хутін у Києві?!"
Мать вице-премьер-министра по вопросам европейской и евроатлантической интеграции — министра юстиции Украины Ольги Стефанишиной Надежда Кравец в октябре 2022 года приобрела трехкомнатную квартиру в элитном ЖК "Львовская площадь" в Киеве площадью около 100 м² почти вчетверо дешевле рыночной цены, говорится в расследовании hromadske.
Управление государственной охраны, которое подчинено президенту Украины, 24 июня по результатам тендера заказало ООО "Автомобильный дом Атлант" легковых автомобилей на 6,94 млн грн.
Национальная полиция проводит обыски у родственников и знакомых Назария Гусакова в Киеве и Львове, чьи карточки он использовал для сбора донатов на лечение.
В число дропов, преследуемых Нацбанком, банками и финансовыми компаниями, все чаще начали попадать не только простые люди (физлица), но и мелкие бизнесмены — физлица-предприниматели.
Экономика Украины находится в критическом состоянии, она держится за счет внешних вливаний.
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине, которое находится в Шевченко Донецкой области и считается самым перспективным.
Высший антикоррупционный суд продолжает рассмотрение дела по обвинению экс-главы Верховного суда Всеволода Князева.
Багато хто із судової системи після смерті Андрія Портнова, можливо, зітхнув з полегшенням, а хтось відреагував інакше.
Віцепрем'єр — міністр національної єдності Олексій Чернишов досі перебуває за кордоном.
Прем'єр дав зрозуміти, що до кінця цього тижня Чернишов має всі підстави залишатися за кордоном.
Следственный судья ВАКС применил к застройщику Сергею Копыстыри, которого следствие считает организатором преступной схемы, меру пресечения в виде содержания под стражей с альтернативой внесения залога в размере 100 млн грн.
За його словами, якщо на рівні Євросоюзу не буде досягнуто відповідних домовленостей, Франція готова впровадити такі обмеження самостійно.
Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови Державної фіскальної служби Сергія Білана у зловживаннях на понад 641 млн грн.
Дружина нардепа, голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса Наталія Герус до весни 2022 року була бізнес-партнеркою спецпредставника Путіна Кирила Дмитрієва.
После очередной ракетной атаки на украинские города народный депутат Петр Порошенко призвал предоставить ВСУ ракеты большой дальности.
Також суд постановив конфіскувати усе майно судді.
Колишній працівник Львівської митниці Андрій Басараб (депутат Старосамбірської ради) не зміг зняти арешт з готельного комплексу Saltzbork у справі про незаконне збагачення.
В Україні черговий корупційний скандал довкола міністерки Стефанішиної. Чи вийде вона з нього сухою?
Народный депутат Игорь Копытин продвигал интересы бизнесмена, который сотрудничает с российскими компаниями и подсанкционными лицами
Экс-заместителя начальника УГО Чучковского арестовали с альтернативой в 500 млн гривен
По информации источник УП в правоохранительных органах, на момент реализации операции НАБУ и САП "Чистый город" он находился в Украине
Высший антикоррупционный суд продлил меру пресечения для руководительницы Хмельницкого областного центра медико-социальной экспертизы
Бюро экономической безопасности инициирует проведение специального досудебного расследования по делу владелицы Айбокс Банка Алёны Дегрик-Шевцовой
Возле станции метро Печерская произошло ДТП с пострадавшими






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007