КОМПРОМАТ.UA | Кривавий присмак 1990-х
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Кривавий присмак 1990-х


Кривавий присмак 1990-х

22 июня 2009
  автор: Васютин Василь, Лаврик Андрій, Буткевич Богдан  



0
 

Катастрофічний спад економіки, брак "живих" грошей і здешевлення активів тягнуть за собою хвилю кримінального перерозподілу власностіУнаслідок кризи бізнесу важко ділити місце під сонцем цивілізованими методами.

Тенденція вже помітна неозброєним оком: з кінця травня сталося щонайменше п’ять резонансних замахів, убивств і підозрілих нещасних випадків, що дає підстави говорити про кримінальний розподіл власності та сфер впливу.
 
Кулями і тротилом
 
30 травня 2009 року в ДТП загинув 63-річний бізнесмен, президент Федерації греко-римської боротьби Володимир Кисіль. У середині 1990-х його знали як одного з найвпливовіших столичних "авторитетів" на прізвисько "Дід" та "Карпович". "Кришував" багатьох нині впливових мільйонерів. Офіційна версія правоохоронців — нещасний випадок. Кілька років тому в автівці "Діда" спрацювала ручна граната. Кисіль вижив, міліція трактувала інцидент як прикру випадковість.
 
4 червня стався розбійний напад на оселю депутата Чернівецької облради Василя Любимського. Шестеро злочинців увірвалися в будинок, але Любимський та його син встигли вхопити рушницю і газовий пістолет й почали відстрілюватися, відлякавши таким чином бандитів.
 
5 червня у Києві в ліфті багатоквартирного будинку радіокерованим пристроєм підірвано бізнесмена, депутата Брусилівської райради Житомирщини від Партії регіонів Ігоря Звонникова. Ймовірними причинами вбивства називають борги і конкурентну боротьбу на ринку нерухомості та будівництва. У 1990-х загиблий фігурував у оперативних розробках МВС під прізвиськами "Звоня" та "Звонар" як один із підручних кримінального авторитета Віктора Рибалка (вбитий у 2005 році).
 
7 червня у під’їзді столичного будинку напали на колишнього цивільного чоловіка Віталіни Ющенко, батька онучки президента Ярини-Домініки Михайла Гончара. Підприємця, за його словами, злочинці вивезли у лісопосадку, побили й змусили назвати код до замка квартири, забрали ключі від сейфа, вкрали 1,2 млн грн та 40 коштовних годинників.
 
Через два дні, 9 червня, у Києві скоєно напад на директора компанії "Фармак" Філю Жебровську, сестру депутата Верховної Ради від НУ — НС Павла Жебрівського. Кілер двічі вистрілив у жінку, коли та сідала в авто. Жебровська вижила. Слідчі пов’язують замах із професійною діяльністю. У квітні сестра депутата звинуватила чиновників у протидії виходу на ринок вітчизняних медпрепаратів задля просування іноземних. Також не раз заявляла про спроби рейдерства щодо ВАТ "Фармак". Жебровській особисто належить 45,2% акцій підприємства. Торік її статки сягнули $251 млн. До речі, компанія "Фармак" є одним із найбільших виробників популярного поміж наркоманів трамадолу |див. Тиждень, № 44, 2008|.
 
У міліції наразі не готові говорити про збільшення кількості замовних замахів. "Впевнено сказати про те, що злочин був саме замовним, можна тільки після повного його розслідування, — пояснює Володимир Дмитренко, заступник голови Центру громадських зв’язків ГУ МВС у Києві. — Ми спираємося тільки на факти, а прогнозувати такі речі — справа невдячна".
 
"Насправді замовних злочинів у бізнесі було чимало і в минулі роки, але їм не приділяли достатньо уваги, — додає народний депутат Геннадій Москаль, генерал міліції, який у минулому обіймав високі посади в структурі МВС. — Просто зараз унаслідок кризи всі ці питання набирають гостроти і більше цікавлять суспільство".
 
Натомість у бізнес-колах починають бити на сполох. "Вир пристрастей у бізнесі зростає не по днях, а буквально по годинах, — бідкається директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько. — Кількість випадків використання зброї та вибухових речовин у конфліктах в господарській галузі зросла порівняно з минулим роком удвічі. Повірте, це реальна цифра, адже ми отримуємо інформацію з усієї країни".
 
За ґрати або в ліс

 
Є дуже багато випадків, про які широка громадськість просто не знає, — заявляють в Антирейдерському союзі. "Йдеться про підпали квартир (підприємців. — Ред.), "наїзди" з використанням зброї, — уточнює Андрій Семидідько. — Наприклад, днями ми зареєстрували випадок у Носівці Чернігівської області, де до підприємця приїхали бандити, приставили ножа до горла і вимагали переписати на них бізнес. Поки що такі інциденти притаманні переважно регіонам, тому вони не потрапляють у пресу".
 
Криза різко загострила питання боргів, перерозподілу власності та непорозуміння між партнерами по бізнесу. Експерти прогнозують, що кількість конфліктів зростатиме, як і кількість силових варіантів їх вирішення.
 
"Маховик "розборок" у бізнесі розкручується передусім через неправильний вибір партнерів по бізнесу, які потім і провокують усі ці проблеми, починаючи від судової тяганини й закінчуючи замовними вбивствами, — переконаний Геннадій Москаль. — Як кажуть блатні, "крисятництво" — ось головна причина. Усе залежить від виховання — хтось іде в суд, а хтось наймає кілера і намагається вирішити свої питання швидко та безапеляційно". Вирішення конфлікту в судах забере чимало коштів і часу. "А тут така спокуса — одним пострілом усе закінчити, та ще й коштуватиме це у 20-30 разів дешевше, — уточнює колишній заступник міністра внутрішніх справ. — Життя українського бізнесмена сьогодні дуже мало варте".

Для господарських суб’єктів головна небезпека полягає в молодій порослі, яка, надивившись фільмів про бандитів, набравшись блатної романтики, намагається взяти під контроль бізнесові структури. Передусім малі та середні. В Антирейдерському союзі наводять свіжий приклад: "В офіс підприємця в Прилуках приїхали молодики і заявили: бізнесмен відтепер має їм платити 10% прибутків. Мовляв, вони все про нього знають, і в разі відмови нехай начувається. Підприємець запросив для залагодження конфлікту, з одного боку, правоохоронців, з іншого — справжніх кримінальних авторитетів. Виявилося, що нападники — прості хлопці з вулиці, за якими ніхто не стоїть". Тепер у горе-рекетирів дві перспективи: їх або посадять за ґрати, або вивезуть у ліс і зроблять інвалідами.

Девальвація життя

 
3 липня 2008 року, Харківська обл. Викрадено і вбито директора фермерського господарства ТОВ "Імені газети "Ізвєстія" Юрія Ігнатенка та його сина.
Версія: боротьба за майнові права на землю.
 
16 жовтня 2008 року, Київ. Підірвано працівника Департаменту контролю захисту економіки СБУ полковника Геннадія Голобкова (вижив).
Версія: професійна діяльність.
 
5 лютого 2009 року, Ужгород. Розстріляно Олега Грузіна, власника кількох АЗС і кафе.
Версії: бізнес-конфлікт, помста.
 
14 лютого 2009 року, Одеса. Вибухом поранено начальника реєстраційно-екзаменаційного відділу (МРЕВ) місцевої міліції підполковника Владислава Богомолова.
Версія: професійна діяльність.
 
17 лютого 2009 року, Київ. Унаслідок замаху поранено начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Василя Кармана.
Версії: професійна діяльність або помста.
 
11 березня 2009 року, Київ. У будівлю Державної СЕС на залізничному транспорті кинули гранату, внаслідок вибуху травми отримали семеро осіб.
Версії: конфлікт навколо передачі обслуговування вагонів від комерційних структур до держави.
 
1 квітня 2009 року, Київ. Замах на проректора Національного авіаційного університету Максима Луцького.
Версія: переділ земель та будівель НАУ.
 
16 травня 2009 року, Сімферополь. У СІЗО загинув Олексій Ісаєв, депутат Залізничної райради Сімферополя від Блоку Наталії Вітренко, у минулому учасник ОЗУ "Сейлем".
Версії: неприязні стосунки зі співкамерником, ліквідація свідків, помста, перерозподіл впливу.
 
26 травня 2009 року, Керч. Замах на місцевого підприємця.
Версія: пограбування.
 
30 травня 2009 року, Вінницька область. У ДТП загинув 63-річний бізнесмен Володимир Кисіль, відомий раніше як кримінальний авторитет.
Версії: нещасний випадок.
 
4 червня 2009 року, Сторожинець Чернівецької обл. Скоєно розбійний напад на депутата Чернівецької облради Василя Любимського.
Версії: спроба пограбування, земельні конфлікти.
 
5 червня 2009 року, Київ. Керованим вибухом вбито близького до кримінальних кіл бізнесмена Ігоря Звонникова.
Версія: конкурентна боротьба.
 
7 червня 2009 року, Київ. Напад на Михайла Гончара, батька онуки президента Ярини-Домініки.
Версія: пограбування.
 
9 червня 2009 року, Київ. Замах на директора компанії "Фармак" Філю Жебровську.
Версії: професійна діяльність, конкурентна боротьба, переділ власності.

 

источник: ut.net.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007