КОМПРОМАТ.UA | Дніпроенерго без Ахметова — приватизація чи банкрутство?
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Дніпроенерго без Ахметова — приватизація чи банкрутство?


Дніпроенерго без Ахметова — приватизація чи банкрутство?

10 апреля 2008



0
 

Своє слово в конфлікті довкола компанії висловив Верховний Суд 8 квітня. За позовом компанії "Бізнес-інвест", що входить до групи "Приват", він скасував збільшення статутного фонду енергогенеруючої компанії "Дніпроенерго", що мало місце 27 серпня 2007 року.

Суд відмінив емісію Дніпроенерго. Найбільша українська енергогенеруюча компанія незабаром може повернутися у банкрутство і не вийти в травні на приватизацію.

Реванш "Привату"

Своє слово в конфлікті довкола компанії висловив Верховний Суд 8 квітня. За позовом компанії "Бізнес-інвест", що входить до групи "Приват", він скасував збільшення статутного фонду енергогенеруючої компанії "Дніпроенерго", що мало місце 27 серпня 2007 року.

Емісію провели в рамках процедури санації — виведення Дніпроенерго з банкрутства. Державна частка в результаті була зменшена у процентному відношенні з 76,04% до 50%+1 акції, а Донбаська паливно-енергетична компанія (ДПЕК, належить депутату Ринату Ахметову) в обмін на погашення боргів підприємства збільшила свою частку в капіталі компанії на 26%.

Акції компанії почали рости. Котирування акцій ВАТ "Дніпроенерго" на фондовій біржі ПФТС уранці 8 квітня підвищилися на 18,7% — до 2350 грн за акцію після ранкового рішення Верховного Суду. Але експерти не заперечують можливості, що цей ріст штучний.

За даними ПФТС, капіталізація ВАТ "Дніпроенерго" станом на 1 лютого дорівнювала 14,083 млрд гривень, ціна акції — 2360 гривень. Капіталізація станом на 1 березня сягала 14,023 млрд гривень, ціна акції — 2350 гривень. На сьогодні ціна акції становить 2150 гривень, капіталізація компанії -12,829 млрд гривень.

Тінь банкрутства на приватизації

На думку ДПЕК, основною метою групи "Приват" було повернути компанію в стан банкрутства й під прикриттям захисту інтересів держави ввести до керівних органів компанії лояльних менеджерів. Згідно з заявою корпорації, "сьогоднішнє рішення ВС відсунуло на невизначений термін початок масштабної інвестиційної програми і стало частиною ретельно підготовленої рейдерської атаки".

Спотерігачі прогнозують можливість подальшого загострення конфлікту навколо підприємтсва, зокрема, відмічають загрозу сировинних війн — адже вугілля на "Дніпроенерго" поставляють шахти Ахметова. Однак, за словами віце-президента Центру дослідження корпоративних відносин Ростислава Іщенка, зараз ціна українського вугілля досить висока, і є можливість замінити його імпортним.

Але сировина — не головна інтрига майбутнього Дніпроенерго. Рішення про відміну додаткової емісії одночасно скасовує кроки, зроблені для виведення підприємства з банкрутства. План санації, який передбачав погашення боргів на 1 млрд грн і який було затверджено всіма контролюючими органами, тепер не дійсний. Знову — привіт, банкрутство?

Денис Саква припускає, що стосовно Дніпроенерго можуть поновити процедуру банкрутства, але чинне законодавство прямо не забороняє продажу акцій підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство.

Однак не можна заперечувати можливості, що процедура банкрутства може стати "зачіпкою", яка дасть змогу заблокувати процес приватизації Дніпроенерго.

Крім того, не ясно, звідки держава, яка зовсім не страждає від надміру зайвих коштів, знайде гроші для того, щоб повернути ДПЕК вкладені нею в Дніпроенерго інвестиції. За словами Дениса Сакви, ДПЕК уже вклала у підприємство разом із виплатою боргів понад 200 млн доларів "живими грошима". Наразі тяжко сказати, яким буде механізм повернення.

Все це робить подальшу долю Дніпроенерго туманною.

Туманною, але не для Кабміну. Не чекаючи розв'язання конфліктів, 19 березня Кабінет Міністрів вирішив продати по 60%+1 акцію чотирьох державних енергогенеруючих підприємств, серед яких і Дніпроенерго.

За словами заступника голови Фонду держмайна Олександра Потімкова, продаж 50%+1-єї, а не 60%+1-єї акцій ВАТ "Дніпроенерго" доцільніший: "Якщо ви бажаєте знати мою особисту думку, то держава отримає значно більше коштів за менший пакет, але безспірний, аніж за великий, але спірний".

Дмитро Тевелев, член правління ВАТ "Дніпроенерго" (близький до ДПЕК), налаштований песимістично, але не на 100%: "Таке рішення ВСУ не означає автоматичного поновлення справи про банкрутство. Звичайно, недосконалість законодавства утворює правові колізії та капкани. Знайти вихід із такої правової пастки — це справа честі компанії та всього інвестиційнного товариства. Щодо приватизації, вона можлива, якщо відповідне рішення прийме суд, і тільки суд".

Довідка. Дніпроенерго експлуатує Придніпровську, Криворізьку та Запорізьку ТЕС (25 енергоблоків) сумарною встановленою електричною потужністю 8,185 ГВт. У стані банкрутства перебувало з березня 2001-го до грудня 2007 року. 21 березня, за версією Дніпроенерго, перші після завершення банкрутства збори акціонерів не відбулися, а за версією НАК "ЕКУ" — пройшли "безпосередньо біля будинку компанії" та прийняли рішення про зміну менеджменту і реєстратора компанії. 27 березня не відбулися ще одні збори через те, що компанія-реєстратор "Укрнафтогаз" не надала реєстру для їх проведення.

источник: epravda.com.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

  • 13 марта 2013 | 16:24   ydhrxlrvgn

    ...
  • 12 марта 2013 | 15:34   Synyster

    Cheers ... the wriitng.


    НОВОСТИ
    Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
    У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
    С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
    С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
    Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
    Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
    Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
    Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
    Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
    Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
    Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.






    Загрузка...


    Погода, Новости, загрузка...
     
    © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
    При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
    Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
    Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
    Разработано компанией
    AB Design 2007