КОМПРОМАТ.UA | Святе газове місце пустим не залишиться?
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Святе газове місце пустим не залишиться?


Святе газове місце пустим не залишиться?

25 января 2008



0
 

Пристрасть українських високопосадовців до розкішного пересування на землі та в небі не лікується жодними виборами чи антикорупційними розслідуваннями. Тепер цю тезу підтвердив новий голова НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, який вирішив у досить оригінальний спосіб заощадити на квитках під час свого візиту до Москви.

Нагадаємо, про можливі перемовини Олега Дубини і Газпрому повідомив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов. "Зроблено доручення керівництву НАК "Нафтогаз України" щодо вирішення нагальних питань. Це самостійний керівник, який може визначити, коли й кому купувати квитки на літак".

Утім, до сьогодні жодної офіційної позиції стосовно результатів візиту ні від представників уряду, ні від самого керманича Нафтогазу озвучено не було. На поталу пресі представники Газпрому видали тільки фразу "про ознайомчий характер зустрічі".

За різними даними, Олег Дубина мав повертатися або в четвер увечері, або в п'ятницю по обіді.  Саме намагання дізнатися хоч якісь деталі перемовин допомогло нам зробити цікаве відкриття. Виявилося, що в четвер увечері 17 січня голова Нафтогазу повернувся приватним літаком у компанії власника газової компанії "Ітера" Ігоря Макарова. Аби підтвердити цю інформацію, знадобилося часу понад тиждень та чимало зусиль.

Судячи з інформації про рейс, із Москви Олег Дубина повертався в компанії з десяти осіб. Найцікавіші з них — сам голова державного Нафтогазу, його перший заступник Ігор Діденко та власник "Ітери" Ігор Макаров. Бортовий номер літака  P4-IVM виявив і той факт, що саме останній, найпевніше, опікувався комфортною доставкою Олега Дубини на батьківщину.

Йдеться про "бізнес джет" Embraer — 135BJ Legacy, що належить офшорній газовій компанії "Ітера". Абревіатура  P4-IVM — "видає" хазяїна "Ітери" — Ігоря Валерійовича Макарова, а також те, що судно зареєстроване на екзотичному острові Аруба в Карибському морі.

У мережі можна знайти фото "бізнес джета" Макарова в аеропортах Німеччини, Швейцарії, Греції й навіть на курорті Коста Брава.

На судні Макарова є фірмовий логотип Itera. Марка літака, яким повертався з Москви Дубина, досить популярна серед українських олігархів. Лайнером Embraer у своій "стайні" може похвалитися ще однин газовий мільярдер — Дмитро Фірташ.

Найцікавіше питання: чому газовий магнат виявив  повітряну гостинність до новопризначеного голови української нафтогазової монополії?

Хто такий Ігор Макаров?

 

Ідеться про людину, яка в середині дев'яностих контролювала продаж природного газу в половині колишніх радянських республік.

Ігор Макаров, народився у Білорусі, довгий час мешкав у Туркменістані, де зажив певної слави як майстер міжнародного класу з велоспорту. З 1992 року займається газом. Серед "хрещених батьків" Макарова у бізнесі найчастіше називають колишнього керманича Газпрому Рема Вяхірєва та Віктора Черномирдіна.

Діловою партнеркою Макарова в Україні вважають Юлію Тимошенко, яка за часів корпорації ЄЕСУ перепродувала на внутрішньому ринку середьоазійський газ "Ітери". До речі, 2000 року Тимошенко як куратор енергетичного блоку Кабміну пропонувала створити з Макаровим спільне підприємство "Оптовий ринок газу", якому відходили би всі ресурси палива в країні. Проте цей процес збігся зі зміною влади в Газпромі, де Ігор Макаров стрімко почав утрачати свої позиції. За іронією долі, спільна ідея Тимошенко і хазяїна "Ітери" була остаточно похована в часи, коли посаду куратора ПЕКу в Кабміні посів Олег Дубина.

Остання спроба "Ітери" повернутися на газовий ринок припала на кінець 2006 року, а його союзниками виступили колишні роботодавці керівника Нафтогазу — господарі Індустріального союзу Донбасу Віталій Гайдук та Сергій Тарута. Останній в інтерв'ю "Українській правді" розповідав, що під час сумнозвісної газової війни з Росією організовував зустріч Віктора Ющенка з Ігорем Макаровим та пропонував створити альтернативу наростаючій монополії РосУкрЕнерго. Протягом 2007 року Макаров намагався реалізувати в Україні проекти з видобутку шахтного метану, проте далі зустрічей і заяв справа поки не пішла.

 

Офіційна поїздка до Москви голови Нафтогазу коштом олігарха, що не перший рік прагне повернути контроль над українським ринком газу , — не надто хороший приклад "безкорисливості" від Олега Дубини. Втім, більшість наших високопосадовців на такі "дрібнички" воліють навіть не звертати уваги.  

На початку 2006 року, проводячи розслідування щодо ще одного скандального чартера — привезення з Єрусалиму Благодатного вогню президентським оточенням за гроші росіянина Дмитра Босова, — "Українська правда" навела вельми показовий приклад  із європейської практики. Кілька німецьких політиків літали у службові відрядження на літаках авіакомпанії "Люфтганза", збирали бонуси, які нараховуються всім постійним пасажирам, і у підсумку використали їх для отримання безкоштовних квитків у особистих цілях. Усіх причетних звільнили.

P.S. За інформацією джерел у Газпромі, перемовин між Дубиною та керівниками цієї структури де-факто не вийшло. Саме тому, що росіяни знали: візиту Дубини "сприяє" Макаров.

источник: epravda.com.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007