КОМПРОМАТ.UA | Ти записався в Ощадбанку?
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Ти записався в Ощадбанку?

  kp.ua

Ти записався в Ощадбанку?

10 января 2008
  автор: Віталій Чепіжко  



0
 

Оптимістичний і песимістичний розвитки сценарію повернення вкладів

Усі "ошукані" відразу після Різдва Христового мали прийти до офісів Ощадбанку і внести себе до реєстру його вкладників. Словом, підтвердити або поновити дані про наявність своїх коштів у цій фінансовій установі. Для цього треба мати: паспорт (копію перших чотирьох сторінок з пропискою), ідентифікаційний номер (копія), ощадну книжку (якщо немає, то протягом кількох днів, як "УМ" повідомили у банку, відповідні дані будуть поновлені). Після того залишається лише отримати тисячу гривень зі свого рахунку або використати їх за схемою, котру запропонує уряд (про це трошки нижче).

Пересічний українець, який звик до того, що нині обіцяють, а завтра забудуть, команду про реєстрацію сприйняв відразу і почав діяти. За повідомленнями прес-служби банку, на 09. 01. 2008 року перереєстрацію пройшло більш ніж 30 відсотків їхніх вкладників, а це не багато не мало — понад 160 тисяч людей, і це лише за один день. Звичайно, ажіотаж викликав черги. Проте, як запевнив міністр фінансів Віктор Пинзеник, уряд не має наміру обмежувати терміни перереєстрації для проведення компенсаційних виплат — вони (терміни) не обмежені, всі отримають належне". Протягом трьох днів після внесення до реєстру громадяни зможуть отримати свої гроші", — констатував головний менеджер міністерства фінансів. Крім того, він повідомив, що Мінфін підготував проект відповідного рішення уряду про механізм перерахування коштів держбюджету на рахунки Ощадбанку для здійснення виплат, і додав, що за два-три тижні уряд врегулює своїм рішенням можливість використання компенсаційних коштів для оплати товарів тривалого користування. Можливий варіант поновлення розрахунків за борги перед житлово-комунальним комплексом.

Водночас в Ощадбанку не можуть чітко пояснити, яким чином буде відбуватися погашення комунальних боргів, адже нового механізму не прописано — немає відповідного нормативного документа, котрий має видати Кабмін.

Переважна більшість вкладників переконана, що гроші їм повернуть і планують, як їх витратити. Фінансові та економічні експерти стримані у своїх оцінках і емоціях. Вони констатують, що передбачені 20 мільярдів насправді розбиті на три позиції. Насамперед 12 млрд. гривень на цю мету заплановано отримати від приватизації (ще не факт, що цьогоріч роздержавлення буде здійснено саме на таку суму), 6 млрд. грн. збираються профінансувати з Державного бюджету як видатки на безпосередні виплати, ще 2 млрд. гривень передбачено на схему боргового взаємозаліку (наприклад, за комуналку). Це питання взагалі дискусійне і, можливо, навіть певною мірою дискримінаційне, адже переважна більшість населення за компослуги сплачує, про що неодноразово заявляло відповідне міністерство. Таким чином, 2 мільярди взаємозаліку, можливо, потраплять до чужих кишень? Заради справедливості тут варто сказати, що декому пощастить позбутися колишніх боргів, але, як свідчить попередній досвід (2005 року), це не принесе користі ні платникам комунального податку, ні комунальним підприємствам. Усе це нагадує лише почилий у бозі горезвісний бартер. Словом, тимчасове одужання, ну і якесь маленьке фінансове задоволення.

У спадщину від "послідовного" уряду Віктора Януковича нинішній Кабмін отримав найбільшу інфляцію за останні кілька років. І приборкати її буде дуже тяжко. Відверто кажучи, в уряду для цього не так багато інструментів, які б не заважали економічному зростанню.

ОЦІНКИ

Експерти Національного банку України у коментарі "УМ" спрогнозували кілька сценаріїв розвитку подій.

Оптимістичний: сума у 20 мільярдів гривень буде підтверджена відповідним зростанням економіки (ВВП) і реалізацією, навіть перевиконанням, плану роздержавлення, сприятливою кон’юнктурою на світових ринках нашої експортної продукції і стабільними внутрішніми цінами. Тоді всі виплати матимуть не тимчасовий характер, а системний, і працюватимуть на загальний розвиток держави.

Песимістичний: безпосереднє поширення серед громадян додаткових мільярдів гривень може звести нанівець спроби нового уряду стримати спадкову інфляцію Януковича, що у свою чергу зі знаком "мінус" вплине на сукупний добробут українців. У цьому випадку краще журавель у небі, ніж синиця в руках.

ЦИТАТА

Юлія Тимошенко, Прем’єр­міністр України:

"Вкладники колишнього Ощадбанку СРСР зможуть отримати свої знецінені вклади у розмірі до однієї тисячі гривень за кожну ощадну книжку вже з 11 січня поточного року, для цього в Державному бюджеті країни заплановано 20 млрд. гривень".

источник: umoloda.kiev.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007