КОМПРОМАТ.UA | Джонатан Зіттрейн: Українським сайтам треба інтегруватися зі світовими
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Джонатан Зіттрейн: Українським сайтам треба інтегруватися зі світовими

Фото з Вікіпедії  

Джонатан Зіттрейн: Українським сайтам треба інтегруватися зі світовими

09 ноября 2010
  автор: Сергій Щербина   0
 

Було б дуже корисно побачити поєднання місцевих сайтів з міжнародними сайтами. Тоді буде не так легко й просто для влади закрити той чи інший сайт, якщо виникнуть якісь проблеми.

Джонатан Зіттрейн — професор права Гарвардської юридичної школи та Школи державного управління імені Кеннеді, професор інформатики Школи інженерних і прикладних наук Гарвардського університету.

Також він є одним із засновників Центру Беркмана "Інтернет і суспільство" при Гарвардському університеті.

Раніше Джонатан Зіттрейн був професором з питань управління і регулювання інтернет-технологій в Оксфордському університеті та керував Оксфордським Інститутом Інтернету.

Дослідницькі інтереси Зіттрейна полягають у сфері боротьби за контроль над власністю і цифровим контентом, криптографії, електронної недоторканності приватного життя, ролі посередників у рамках архітектури інтернету.

У 2002 році він виконав перші великомасштабні тести щодо фільтрації інтернету в Китаї та Саудівській Аравії, а також у рамках OpenNet Initiative брав участь у дослідженнях щодо фільтрації інтернету з боку національних урядів.

"Українська правда. Життя" поспілкувалася з автором відомої книги "Майбутнє інтернету" про перспективи та загрози розвитку мережі в Україні та світі.

- Пане Зіттрейн, з якою метою ви приїхали до України?

- Я сподіваюся якомога більше дізнатися про стан інтернету в Україні і те, як його використовують тут.

- Наскільки ви обізнані з ситуацією зі свободою інтернету в Україні?

- Я є членом групи, що називається "Ініціатива відкритого інтернету". І ми вивчаємо стан інтернету, стан цензури і намагання фільтрувати, запроваджувати цензуру в інтернеті майже у 50 країнах по всьому світу.

Ми склали доповідь по кожній з колишніх країн СРСР, деякі з цих доповідей вже застаріли — їм 3 роки.

- Які основні тенденції розвитку інтернету в світі, зокрема, щодо вільного користування мережею у різних країнах?

- Одне питання полягає в тому, як взагалі надати людям доступ до інтернету. Чи вони матимуть його у себе в дома, чи на роботі, чи в інтернет-кафе, чи у публічній бібліотеці.

В Україні відслідковується загальний тренд, що доступ до інтернету мають студенти, мешканці великих міст і є певний доступ через мобільний зв'язок.

Інше питання полягає в тому, що якщо вже є доступ до інтернету, то наскільки він є вільним.

Ми починаємо відштовхуватися від того, що якість послуги зв'язку з інтернетом однакова по всьому світу і починаються обмеження, якщо доступ до інтернету є, а до якихось сайтів цей доступ обмежений або загалом заблокований, є обмеження у використанні тих чи інших програмних продуктів і у влади є можливість відслідковувати, на які саме сайти заходить людина.

- Як ви можете прокоментувати ситуацію зі свободою інтернету в Україні?

- Наскільки ми розуміємо, послідовного і ретельного контролю за користувачами інтернету (в Україні) немає. Такого, як ми бачимо в Китаї, Саудівській Аравії та на Кубі.

- Чи відомо вам про внесення Кабміном України до Верховної Ради законопроекту, яким пропонується штрафувати інформагентства за випуск інформаційної продукції в разі, якщо агентство не є зареєстрованим?

- Так. Ліцензування і вимоги реєстрації можуть стати стежкою до того, щоб впровадити цензуру. Хоча спочатку це виглядає як нейтральний крок, як нейтральний захід.

- Справа в тому, що діяльність інтернет-видань в Україні законодавчо не врегульована. Більшість онлайн-видань, які працюють в режимі інформаційний агентств, не є зареєстрованими через відсутність законодавчого регулювання.

- Загалом, ініціативи щодо регулювання можуть бути способом вирішити якісь проблеми.

Однією з переваг інтернету, його привабливою рисою є те, що люди можуть відкрити свій сайт, переконувати у своїх поглядах, висловлювати думки і взагалі генерувати зміст, не потребуючи на це ліцензії чи реєстрації.

- Чи можете ви назвати приклад іншої країни, де ситуація розвивалася б схожим чином, з огляду на політичні події в Україні? З чого починався наступ на свободу інтернету у світі?

- Може існувати принаймні дві моделі. Під час кризи влада починає панікувати, що нові технології, які надає інтернет, можуть стати у принаді опозиції для її мобілізації.

Наприклад, щодо Помаранчевої революції, наскільки ми розуміємо, інтернет не відігравав вирішальної ролі.

Але якщо поєднати можливості мобільних телефонів, незалежних медіа з інтернетом... У 2005 році уряд однієї з країн намагався обмежити передачу будь-яких текстових повідомлень і взагалі припинити будь-який обмін інформацією, несанкціонований владою.

Друга модель застосовується не під час кризи, а для здійснення постійного контролю. І в таких випадках ми бачимо, що немає намагань, наприклад, припинити передачу й обмін текстовими повідомленнями.

Але у органів влади є певний перелік сайтів, які вважаються небажаними і доступ до яких або заборонений, або обмежений.

- За якими діями влади можна визначити, що почався наступ на інтернет?

- Для того, щоб запровадити цензуру за другою моделлю вимагається спеціалізована інфраструктура для інтернету, коли доступ до певної країни здійснюється через один, максимум два, портали.

Таким прикладом є Саудівська Аравія, де більшість комп'ютерів отримують доступ до інтернету як робоча станція в компанії. Тобто ніби комп'ютер знаходиться в якійсь компанії, чиє керівництво визначає, який саме доступ до інтернету вони забезпечують для цього комп'ютера.

- Тобто є певний перелік сайтів, до яких заборонений доступ?

- Йдеться про те, що все дозволено, крім... Замість "білого" списку дозволених, є "чорний" — заборонених сайтів.

Але така структура, коли всі дані, вся інформація надходить через державний міст, вона робить можливим легке фільтрування інформації.

У багатьох інших місцях, у Китаї в тому числі, з'єднання більш складні, їх набагато більше. Для того, щоб уряд міг фільтрувати інформацію, їм потрібно мати вплив на інтернет-провайдерів.

- Як можна визначити межу, перейшовши яку влада зможе контролювати інтернет? Де ця "точка неповернення"?

- В інтернеті загалом особливість така, що там все так плине, що, наприклад, якщо у понеділок був вільний доступ до всього, був вільний потік інформації, раптом у вівторок виявляється, що багато чого вже заблоковано.

І, скажімо, у вівторок все заблоковано, а в середу доступ до багатьох речей знову вільний.

Якщо говорити про точку неповернення, то йдеться не про технічний бік справи. Йдеться про пункт неповернення в політичному та культурному сенсі.

Якщо влада наполягає на тому, що заради забезпечення національної безпеки, заради боротьби з порнографією необхідно запровадити фільтрацію контенту... Коли це вже запровадять, потім буде дуже складно владі та уряду сказати, що тепер у нас з безпекою все гаразд, тож давайте скасуємо обмеження.

Ось чому йдеться про свого роду перегони між користувачами інтернету і провайдерами контенту в тому, щоб звички вільного спілкування, звички доступу до інформації мав якомога більший відсоток населення.

Ці перегони відбуваються проти гіпотетичного наміру уряду контролювати потік інформації, контролювати контент. Але зараз інтернет не є пріоритетним, тому що більшість людей у масштабах світу, і це стосується України, все ж таки отримують свої новини не через інтернет.

Ось чому йдеться про важливість засобів масової інформації, базованих тільки на інтернеті.

- Якою має бути лінія поведінки інтернет-спільноти України для того, щоб не допустити втрату свободи мережі? Чи можна якимось чином ефективно протидіяти намірам влади взяти інтернет під контроль?

- Один зі способів — інтегрувати інтернет-спільноту українську, місцеву з інтернет-спільнотою в інших місцях. Йдеться про інтеграцію на технічному рівні, йдеться про світові організації, які працюють, застосовуючи інтернет-протокол.

Виглядає природнім, що Україна, як один з потужних центрів інформаційних технологій за часів Радянського Союзу, може технологічно інтегруватися до світової інтернет-спільноти. Це щодо технічного рівня.

Другий рівень стосується змісту, контенту і діяльності.

Було б дуже корисно побачити поєднання місцевих сайтів з міжнародними сайтами. Тоді буде не так легко й просто для влади закрити той чи інший сайт, якщо виникнуть якісь проблеми.

- Ви не бачите наразі в Україні загроз свободі інтернету і намагань взяти його під контроль?

- Поки ми не бачили проявів технічного контролю, наприклад, блокування сайтів. Але ми знаємо, що можуть бути інші форми обмеження спілкування, і інколи це подається як закон про охорону приватного життя, закон про боротьбу з наклепами.

Або через дуже ускладнену бюрократичну систему отримання ліцензії чи реєстрації, що загалом зробить складним висловлювання своїх думок без загрози втручання.

- Як ви можете прокоментувати ситуацію зі свободою інтернету в Росії? Зараз багато порівнюють нову українську владу з російською і у суспільстві є побоювання наслідування російських методів. Адже відомо, що у Росії інтернет став ледь не єдиним способом "достукатися" до влади.

- Є сподівання, що політична атмосфера і середовище дозволить, щоб відбулися протести, чинився тиск з боку громади і суспільства, якщо раптом влада захоче застосувати якісь обмеження.

Особливо, коли ці обмеження можна охарактеризувати як такі, що змавповані з Росії або зроблені за російським зразком.

На технічному рівні було б дуже корисно побачити багато великих з'єднань, що йдуть з України не тільки через Росію, а й через багато інших країн. Це не має виглядати як газогін: якщо Росія захотіла — перекрила кран і сполучення щезло.

- У Росії є якісь обмеження свободи інтернету, які можуть спровокувати перекриття цього крану?

- Я думаю, що міг би відповісти на це питання після того, як поспілкуюся з інтернет-провайдерами тут в Україні.

- А все ж таки, наскільки інтернет може впливати на владу, зокрема, через блоги?

- Зважаючи на те, що влада все ж таки потребує суспільної підтримки, а блоги є місцем і засобом, де кожен особисто може висловити свої думки щодо уряду, і відбиває те, наскільки дійсно є суспільна підтримка у влади.

Вони не є чудодійниками. Але ми бачили, що вони можуть стати джерелом додаткових потужних голосів від людей, які не мають влади і не є потужними в традиційному сенсі.

- Тепер щодо ситуації в США. Хотілося б почути вашу думку щодо ситуації навколо сайту WikiLeaks і публікації таємного "афганського досьє". Як ви вважаєте, чому влада США, яка вкрай негативно сприйняла публікацію цих документів, нічого не зробила з самим сайтом?

- Думаю, що з двох причин. Перша — визнання, за американською Конституцією, що намагання зупинити журналістів або інших представників суспільства від того, щоб оприлюднити державні секрети — ця справа може бути дуже складною.

Був випадок, майже 40 років тому, коли одна газета — New York Times — хотіла оприлюднити державну таємницю — історію початку В'єтнамської війни, а уряд наказав зупинити їх.

Однак інші газети почали це робити (публікувати цю інформацію), коли перший матеріал зупинили. В кінцевому рахунку Верховний суд США вирішив, що газети можуть це публікувати. Тобто є юридичні обмеження через забезпечення свободи слова.

Друга причина — технічна. В інтернет-середовищі є такий ризик — якщо ви закриєте одне джерело, ви спричините те, що з'явиться тисяча інших джерел. Це призвело до того, що потужний американський уряд мав вести переговори з WikiLeaks і просити їх більше не оприлюднювати інформацію.

* (На сайті Wikileaks були оприлюднені таємні документи Пентагону, які ставлять під сумнів ефективність американської стратегії в Афганістані).

- Якими є загальносвітові тенденції боротьби за авторське право в інтернеті? Тобто йде мова про посилення або про пом'якшення вимог, зокрема, до дотримання авторських прав на інформаційні повідомлення?

- Загалом традиційно багато видавців покладалися на малу кількість джерел, щоб розповсюджувати свою інформацію і на цьому заробляти.

Завдяки інтернету інформації стало дуже багато і видавці мали такий же вибір, як у випадку відносин американського уряду з сайтом WikiLeaks. Вони шукали способи, як обмежити поширення їхньої інформації.

А інші видавці поміняли свій бізнес і заробляють на великій кількості інформації, її надлишку. Наприклад, завдяки розміщенню реклами.

Нові технології можуть дозволити запровадити нові обмеження на інформацію, що зробить більш звичайним купувати інформацію, ніж копіювати. Але поки що зарано про це казати.

- Тобто ви бачите перспективу за купівлею інформації?

- Це можливо, хоча поки що кожного дня доступної безкоштовної інформації стає більше, ніж вчора. Але це ставить питання, що стосується генерації нового контенту тими людьми, які не хочуть отримувати від цього гроші. Наприклад, через таке джерело, як Wikipedia.

- Яку роль відіграватиме інтернет у майбутньому?

- Я думаю про це з точки зору трьох етапів. На першому етапі були дешеві комп'ютери. Так, що навіть ваша машина для заварювання кави є розумною. Другий етап — це дешеві мережі. Йдеться про інтернет-революцію.

І третій етап — дешеві сенсори — камери, мікрофони. Будь-яку подію, що відбувається у публічній сфері, важко зробити такою, про яку не повідомлять. Не тому що уряд контролює, хоча й це може траплятися, але тому що всі є свідками цього.

І якщо щось трапляється — 50 мобільних телефонів це фіксують і майже наживо передають повідомлення про подію через інтернет. Ось це може поміняти інтернет, як такий.

- Ви бачите перспективу зростання телебачення та інтернету?

- Багато фахівців, особливо з телевізійного світу, рухаються від того, щоб бути власниками матеріалу в обмеженій кількості, до того, що вони пропонують інформацію у великій кількості. Вони дивляться на інтернет, як на ще один канал донесення інформації і пропонування свого матеріалу.

Але є цікаве питання. Яким чином інтернет змінить те, що ми вважаємо телебаченням? Тому що телебачення — це одна, дуже ретельно складена програма, котра надсилається всім. І майбутнє цього може бути як комп'ютерна гра з великою кількістю гравців.

- Яке майбутнє паперових носіїв інформації? Вони відімруть зовсім?

- Справою новин має бути інформація, а не чорнила. Є велике питання, чи готові люди платити за те, щоб вироблялися якісні новини.

Я не песиміст в цьому відношенні. Ті ж самі люди, що збираються на майдані і виголошують гасла на підтримку свободи, реально можуть заплатити, щоб побачити якісні новини, історію, котру вони вважають корисною.

Інтерв'ю відбулося за підтримки прес-служби посольства США в Україні


02.11.2010

источник: pravda.com.ua
Развитие событий

Wikileaks: Испания была не против вступления Украины в НАТО
Хакеры атаковали сайт WikiLeaks
НАТО осудило публикацию WikiLeaks данных о дислокации тактического ядерного оружия в Европе
Дочь украинской медсестры: "Моя мама — любовница Каддафи? Это бред!"
На WikiLeaks разместят 1139 документов, касающихся Украины
Россия шантажировала Азербайджан и других из-за украинского Голодомора
Луценко рассказал, о чем беседовал на кухне с послом США
Wikileaks: криминальный авторитет Могилевич связан с РосУкрЭнерго
WikiLeaks: Медведько требовал от Луценко арестовать Турчинова
Wikileaks: главная опора Каддафи — медсестра-украинка
Сайт компроматов Wikileaks зарегистрировал компанию в Исландии
Самый влиятельный человек мира — китаец
Джонатан Зіттрейн: Українським сайтам треба інтегруватися зі світовими
О тайном явном и явном тайном
Новые "бумаги Пентагона"
Wikileaks готовит утечку о войне в Ираке
В Интернете опубликованы секретные документы США
Остров очернения в океане естьЧитайте также:

WikiLeaks: Мы делаем хорошее дело
WikiLeaks: Фирташ признался, что работает с "главарём главарей" русской мафии
В МИД утечек не боятся, ими интересуются
Интерпол объявил основателя WikiLeaks в международный розыск
Wikileaks: Испания была не против вступления Украины в НАТО
Хакеры атаковали сайт WikiLeaks
НАТО осудило публикацию WikiLeaks данных о дислокации тактического ядерного оружия в Европе
Дочь украинской медсестры: "Моя мама — любовница Каддафи? Это бред!"
На WikiLeaks разместят 1139 документов, касающихся Украины
Россия шантажировала Азербайджан и других из-за украинского Голодомора
Луценко рассказал, о чем беседовал на кухне с послом США
Wikileaks: криминальный авторитет Могилевич связан с РосУкрЭнерго
WikiLeaks: Медведько требовал от Луценко арестовать Турчинова
Wikileaks: главная опора Каддафи — медсестра-украинка
Основатель сайта WikiLeaks объявлен в международный розыск
Сайт компроматов Wikileaks зарегистрировал компанию в Исландии
Самый влиятельный человек мира — китаец
Джонатан Зіттрейн: Українським сайтам треба інтегруватися зі світовими
О тайном явном и явном тайном
Новые "бумаги Пентагона"
Wikileaks готовит утечку о войне в Ираке
В Интернете опубликованы секретные документы США
Остров очернения в океане есть
Британские полицейские нашли основателя WikiLeaks
Даже если WikiLeaks замолчит — самое интересное еще впереди
Wikileaks: Полный текст доклада посла США о встрече с Фирташем
Wikileaks: Доклад посла США в Киеве о встрече с Леонидом Кучмой
WikiLeaks: В Партии регионов спрятались фальсификаторы выборов
Рыбачук о Wikileaks: РосУкрЭнерго и Фирташа Ющенко навязал Путин
WikiLeaks: Янукович угрожает послу, а Ахметова называют “крестным отцом”
"Англичане не выдадут Ассанжа"
WikiLeaks сменил доменное имя
Wikileaks: США не могут пресечь финансирование террористов
Джулиан Ассанж обещает серьезный компромат в случае его смерти
Wikileaks просит своих сторонников об "экстренной технической помощи"
Турчинов не боится попасть на Wikileaks
Wikileaks: за хакерской атакой на Google стоит член политбюро КПК
Wikіleaks: В беседе с послом США бывший сотрудник Тимошенко призывал отстранить ее от власти
Премьер не боится компромата WikiLeaks
Wikileaks раскрыл список важных для безопасности США объектов
Томенко: Wikileaks показал, что политики Запада и Украины — одинаковые
Wikileaks: Луценко рассказывает о приказе арестовать Турчинова
Швейцария закрыла банковский счет основателя Wikileaks
Британская полиция получила ордер на арест основателя WikiLeaks
WikiLeaks — предвестник войн нового типа?
Wikileaks: США были недовольны украинским экспортом вооружений
США открестились от ареста основателя Wikileaks
Сторонники WikiLeaks атаковали сайт шведской прокуратуры
MasterCard заморозила перечисления на счета WikiLeaks
Visa приостановила платежи для Wikileaks
Янукович не боится "WikiLeaks"
США выявили, что Украина врала об оружии с Фаины
WikiLeaks: список "реформ Януковича" согласовывали в Вашингтоне
Бывшие сотрудники Ассанжа расскажут о работе в WikiLeaks
За блокирование платежей WikiLeaks Visa может попасть в суд
Wikileaks: США наблюдают как растет роль Китая в Африке
Альтернативный WikiLeaks будет действовать иначе
За Ассанжа заступился президент Бразилии
Героем WikiLeаks стал украинский миллиардер Боголюбов
Україна і світ
Российский олигарх Лебедев: шесть лет гостиницу "Украина" у меня отбирал Ющенко, теперь то же самое
WikiLeaks: США беспокоят продажи российского оружия Венесуэле
Wikileaks: дочь президента — самая ненавистная фигура в Узбекистане
Ватикан призывает не верить Wikileaks
Wikileaks обнародовал компромат на Кадырова
WikiLeaks: Британские спецслужбы "знали о полонии в Лондоне"
Wikileaks: пьяный министр обороны РФ раскрыл секреты Армении
Скандал з Wikileaks. Або пошуки "чорної кішки у темній кімнаті"...
Борис Березовский: Инвестиции в Помаранчевую революцию — самые эффективные за мою жизнь
Адвокат: США потребуют выдать Ассанжа
Доступ к секретной информации в Украине имеют 300 тысяч человек
Эхо скандала WikiLeaks: В Украине даже уборщицы имеют доступ к государственной тайне
Основателя Wikileaks признали в Италии рок-звездой года
В Интернете появляются сайты-двойники Wikileaks
Ассанж останется в заключении еще на двое суток
Доступ к данным ВВС США закрыт для СМИ, писавших о Wikileaks
Медведев призвал разведку РФ извлечь пользу от Wikileaks
Кастро: основатель WikiLeaks поставил США на колени
Американцы боялись "путинской вертикали власти" в Украине?
Основателя сайта WikiLeaks освободили под залог
Wikileaks: отчет американского дипломата о посещении свадьбы дагестанского политика
США шпионят за ООН
Основателю WikiLeaks запретили выходить из дома ночью
WikiLeaks узнал о тяжелой болезни Фиделя Кастро
WikiLeaks: ВР скрыла информацию об аварии в Азербайджане, схожей с "Нефтяным Чернобылем"
Появились фото штаб-квартиры Wikileaks в подземном бункере. Фото
Bank of America отказался обслуживать счета Wikileaks
Вице-президент США: минюст пытается остановить действия WikiLeaks
Wikileaks: Американцы запрещали Ющенко встречаться с Лукашенко
Лукашенко готовит "белорусский WikiLeaks"
Основатель Wikileaks продал свои будущие мемуары
Ассанж стал человеком года по версии газеты Le Monde
ЦРУ создало спецгруппу по противодействию WikiLeaks
"Новая газета" стала партнером WikiLeaks
Ассанж опроверг слухи о секретном договоре с Израилем
Куба взялась публиковать документы WikiLeaks
Ассанж опасается убийства
Ассанж призвал всех журналистов объединиться
Панама вовлечена в политический скандал из-за WikiLeaks
2010: год катастроф, войны компроматов и непредсказуемых отставок
WikiLeaks: стратегия Китая проста — взять под контроль сырьевые рынки
Китай объяснил, зачем скупает долги европейцев
США советуют прятаться тем, кого упомянул Wikileaks
США запросили у Twitter персональную информацию Ассанжа
США готовятся казнить основателя WikiLeaks?
Wikileaks: Россия способна на подрывную деятельность в Крыму
Русский WikiLeaks опубликовал фото "дворца Путина" за миллиард долларов
WikiLeaks слил компромат на атаку США на Иран
Швейцарский суд оштрафовал информатора WikiLeaks
Wikileaks: Путин убеждал ЕС держаться подальше от Украины
Веб-сайт WikiLeaks номинирован на Нобелевскую премию мира
WikiLeaks опубликовал 10 документов об Украине
Каддафи приказал убивать оппозиционеров
Британия выдаст Ассанжа Швеции: его будут судить за изнасилование
Медсестра Каддафи Галина Колотницкая не звонит родным
Украинская медсестра кричала в самолете, что она "женщина Каддафи"
Спилберг снимет фильм об Ассанже
WikiLeaks: Путин ненавидит Ющенко и не уважает Януковича
WikiLeaks: Японское правительство предупреждали об уязвимости АЭС
Wikileaks: В Молдове думали отдать Украине Приднестровье
WikiLeaks опубликовал досье на заключенных Гуантанамо
Google и Apple хранят информацию о владельцах телефонов и компьютеров
Основатель Wikileaks назвал Facebook "величайшей машиной для шпионажа"
Facebook и Google намерены купить Skype
Медсестра Каддафи уехала в Норвегию и просит убежища
Facebook подтвердил сотрудничество со спецслужбами, но не шпионаж
Власти Норвегии отказали украинской медсестре Каддафи в убежище
Французы требуют от Google 9,8 млн. евро за сканированные книги
Wikileaks раскрыл тайны "гонки за Арктику"
Ступка: без больших денег украинского кино не будет
PayPal обвинила Google в краже технологий, которые позволяют покупателям расплачиваться за товары и услуги через сотовый телефон
Google назвал 20 самых популярных украинских вузов
WikiLeaks: американские дипломаты уличили Тимошенко во лжи
Москаль: Печерский суд может превратиться в Печерский wikileaks
WikiLeaks: Германия блокировала членство Украины в НАТО
Медсестра Каддафи попросила убежища в Норвегии?
Роскошным условиям тюрьмы норвежского террориста позавидует 90% украинцев. Фото
ООН причисляет доступ в интернет к основным правам человека
Документы WikiLeaks исчезли очень своевременно
Wikileaks: Московский патриархат жалел о поддержке Януковича
Facebook оценила хакеров
Портал Wikileaks атакуют хакеры
Wikileaks обвиняет Guardian в обнародовании файлов с именами информаторов госдепартамента США
Между собой медсестры называли Каддафи "папочкой"
США дали Украине 380 миллионов для уменьшения влияния России
У WikiLeaks закончились деньги
Янукович жаловался США, как его жену били "люди в черном"
Англия все-таки выдаст Швеции основателя Wikileaks Ассанжа
WikiLeaks обнародовал список компаний, следящих за украинцами
Шпионский скандал в Украине: харьковскую компанию обвиняют в слежке за народом
Ассанж намерен снять фильм о Wikileaks
Wikileaks: Ющенко назвал учредителей "РосУкрЭнерго"
Сайт WikiLeaks обнародовал новую порцию компромата
WikiLeaks: Тимошенко работала на Путина и сильно не нравилась Медведеву
80% российского трафика перехватывается зарубежными спецслужбами
Anonymous "завалили" сайт российского президента
Суд обязал проверить причастность Ющенко к "УкрГаз-Энерго"
Верховный суд Великобритании решил выдать основателя WikiLeaks Швеции
Ассанж просит политического убежища в Эквадоре
Wikileaks вскрывает Сирию
Wikileaks выиграл суд против Visa и Mastercard
WikiLeaks: Асад оказался любителем женофобских анекдотов
США опровергли заинтересованность в поимке Ассанжа
Интерпол подтвердил статус Ассанжа как особо разыскиваемого преступника
Ассанж с балкона посольства призвал США прекратить "охоту" на WikiLeaks
Вслед за Джулианом Ассанжем Эквадор взял под защиту белорусского диссидента
Хакер для государства?
Хакеры обиделись на Wikileaks за платный доступ к материалам
Следите за нашими обновлениями в facebook vkontakte twitter WikiLeaks — больше нечего скрывать?
Wikileaks начал публикацию файлов минобороны США
Хакеры запустят конкурента скандального Wikileaks
Открывается сайт материалов, пострадавших от цензуры
Здоровье Ассанжа ухудшилось из-за пасмурной погоды в Лондоне — посол
WikiLeaks опубликует свыше миллиона новых документов
Информатору WikiLeaks сократили тюремный срок
Скандально известный Джулиан Ассанж назвал посвященный ему фильм "ложью"Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *

 • 21 мая 2012 | 01:28   Ilhat

  Your post has moved ... forarwd. Thanks for sharing!


  НОВОСТИ
  Специалисты Государственной аудиторской службы во время ревизии Бородянского поселкового совета выявили нарушения на 19,8 млн грн при использовании средств, выделенных на восстановление поселка.
  У Києві спалахнув новий гучний будівельний скандал, пов’язаний із забудовником — у Подільському районі ЖК “Рибальський”, який мають здати у четвертому кварталі 2023-го, може стати черговим недобудом.
  С февраля по июль 2023 года Турция импортировала около 160 600 тонн угля из оккупированных частей Донецкой и Луганской областей. Общая сумма составляет $14,3 млн.
  С начала 2023 г. госпредприятие “Мультимедийная платформа иновещания Украины” заключило соглашений на 360 миллионов гривен: в июле были обнародованы заказы на 217 млн грн, а после отставки Александра Ткаченко с должности министра культуры в августе-сентябре заключили договоров еще на 139 млн грн
  Командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук заяв, що окрім звільнення Ганни Маляр з посади заступника міністра оборони має бути і кримінальна відповідальність.
  Попри важкий фінансовий стан операторів систем розподілу всі вони здійснюють як підготовчі роботи до осінньо-зимового періоду, так і відновлювані роботи — там, де мережі були пошкоджені обстрілами.
  Минувшей ночью военная разведка СБУ с помощью дронов-камикадзе атаковала военные самолеты россиян на Курском аэродроме.
  Бывший генпрокурор Украины снова обвинил Байдена и его сына в коррупции
  Міністр юстиції Денис Малюська і Центральна Колегія міністерства прийняли рішення щодо корпоративних прав власності на ТОВ "Укрбуд Девелопмент"
  Сегодня, 4 февраля, боец ​​Нацгвардии Артемий Рябчук, подозреваемый по делу о расстреле военнослужащих в Днепре, отказался от всех показаний, которые ранее давал правоохранителям.
  Сегодня, 4 февраля, судьи Высшего антикоррупционного суда Виктор Маслов, Леся Федорак, Игорь Строгий огласили приговор по делу судьи Славянского горрайонного суда Донецкой области Игоря Минаева в получении взятки.


  Загрузка...


  Погода, Новости, загрузка...
   
  © Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
  При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
  Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
  Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
  Разработано компанией
  AB Design 2007