КОМПРОМАТ.UA | АРМА — Міндіч — Катамадзе: рейдерство Будинку Профспілок і "продаж" Укрбуду росіянам
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


НОВОСТЬ

АРМА — Міндіч — Катамадзе: рейдерство Будинку Профспілок і "продаж" Укрбуду росіянам

20 июня 2025 | 13:06



0
 

Державну компанію "Укрбуд" на фіктивному аукціоні купила скандальна фірма грузинського олігарха, котрий працює на Росію. Допомогли йому представники родини Черновецьких, а лобіював цю схему український бізнесмен Тимур Міндіч.



Про це розповів блогер Сергій Наумович.


Київ діловий оговтується від новин про покупку державної компанії "Укрбуд" за 805 мільйонів і 1 гривню. Скільки це у доларах, до речі? Точніше, Київ діловий наводить різкість щодо того, хто може стати власником цього будівельного монстра. А там бомба сповільненої дії… Що вже відомо про покупця? Слідкуйте за руками: фірма "Петро Ойл Енд Кемікалс" — скандально відомий бізнес з кіпрського офшору, що у свою чергу належить офшору з Маршаллових островів, що у свою чергу належить грузинському олігарху Бежуашвілі, що контролює на російські гроші енергетику Грузії і "фронтить" російські активи у цьому регіоні, у тому числі — і з кримінальним душком за походженням,
- повідомив Наумович.
Він звернув увагу на те, що у самої української дочки "переможця" конкурсу з продажу "Укрбуду" "смішний" статутний капітал у 1000 гривень. Очолює її земляк олігарха — Іраклій Катамадзе, чиновник що тричі урядував митницями на різних рівнях, востаннє — київською.


За його словами, у самих торгах брали участь п’ять компаній, більшість з яких — "одноденки" з незначними статутними капіталами і відсутністю коштів, багато — з усіма ознаками фіктивності.
"За частиною напряму маячить тінь "космонавтів" Черновецького. 
До речі, саме люди Бежуашвілі допомогли ексмеру-втікачу Києва обжитися у Батумі. І, до речі, саме "космонавти" допомогли у далекі 2010-ті роки саме Бежуашвілі прибрати до рук найбільшого українського виробника інсуліну — завод "Індар". І вкласти з метою легалізації сірі кошти російської енергетики з Кавказу у безліч об'єктів нерухомості у Києві та Москві… І що цього разу "космонавти" робили на аукціоні "Укрбуду"? Знову — супровід, масовка російським грузинам? Про війну не чули? Ніби і 5 учасників, ніби і всі мовчать, а по факту фунти "космонавтів" і грузин з копійчаними статутами для потрібної картинки "законності" заходу російсько- грузинсько-кіпрсько-маршаловського "поважного інвестора",
- підкреслив Наумович.

Він також поділився свіжою інформацією від київських блогерів, що спеціалізуються на інсайдах.
"За сімейним грузинським підрядом з АРМА (Катамадзе) — митниця (Катамадзе) — Ойл (олігарх Бежуашвілі і російські компанії), за лобізмом цього спрута і їхніми покупками давно маячить постать Міндіча… Цікаво. Фонд держмайна поки мовчить. Звісно! Вже в медіа є неофіційний фідбек офрекрдс від одного з замів, що і там більшість, м'яко кажучи, в "охрінінні" від покупця-обранця з перевагою на аукціоні у 26 доларів над конкурентами при ціні 805 мільйонів. Та поки мовчать. Та в країні, здається, ще є БЕБ, наприклад… чи Міндіч вже "порішав". Розумієте, хто тепер буде "укрбудити" в Україні?"


В той самий час у столиці відбувається захоплення АРМА будинку профспілок. Будинок профспілок, де мали б працювати та отримувати підтримку ветерани, військові, громадські організації та звичайні громадяни, став об’єктом незаконного втручання з боку представників АРМА — державного підприємства, яке вже два тижні перебуває у приміщенні всупереч закону. Заступник голови ФПУ Володимир Саєнко закликав до конструктивного діалогу.

Передісторія конфлікту

Події, що розгортаються навколо Будинку профспілок, є прямим наслідком арештів майна акціонерних товариств "Укрпрофоздоровниця" та "Укрпрофтур". Ці арешти відбуваються в межах досудового розслідування щодо звинувачень у нібито незаконному заволодінні державними санаторно-курортними та туристичними закладами, які були передані профспілкам ще у 60-х роках минулого століття. 
Федерація профспілок України (ФПУ) наголошує, що питання власності мають вирішуватися виключно у правовому полі. Проте, попри більш ніж 30-річну незалежність України, проблема майна, переданого профспілкам, досі не врегульована законодавчо. При цьому, держава ще у 90-ті роки визнала та зареєструвала права колективної власності профспілок на це майно, видавши відповідні свідоцтва.
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у своїх рішеннях ("Фонд "Батьківська турбота проти України"" та "Федерація профспілкових організацій Чернігівської області проти України") вже неодноразово вказував на відсутність в Україні закону, який би визнавав правовий статус майна загальносоюзних громадських організацій. Також ЄСПЛ констатував факти втручання держави у мирне володіння профспілками своїм майном.

Будинок профспілок: історія та сьогодення

Будинок профспілок у Києві, збудований у 1980 році за кошти членів профспілок, є не просто адміністративною будівлею. Він слугує центром для забезпечення статутної діяльності центральних органів профспілок, розміщення апарату ФПУ, членських профспілкових організацій, Музею Революції Гідності та правозахисних організацій.
У листопаді 1998 року ФПУ офіційно оформила право колективної власності на цю будівлю, і це свідоцтво не було оскаржено або скасовано.
Після пожежі в лютому 2014 року, яка значно пошкодила будівлю, ФПУ як власник залучала кошти інвесторів для її реконструкції протягом 2015-2018 років, не отримуючи державної підтримки чи бюджетних коштів.

Сумнівні дії АРМА та "Кампарітет"

У 2019 році Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження, в межах якого Будинок профспілок, який ніколи не належав державі, було визнано речовим доказом, арештовано та передано в управління АРМА. 
Незважаючи на те, що право власності на Будинок профспілок зареєстровано за ФПУ, а право господарського відання за Підприємством "Господарське управління Федерації профспілок України" не було скасовано, АРМА оголосило конкурсний відбір управителя. Переможцем було обрано КОНСОРЦІУМ "УК "КАМпарітет", з яким 21 квітня 2025 року було підписано договір. При цьому, існують обґрунтовані підозри, що "КАМпарітет" надав недостовірну інформацію щодо свого досвіду управління аналогічними об’єктами.
Скасування арешту і нові арешти
Важливим моментом є те, що 21 травня 2025 року Печерський районний суд м. Києва скасував арешт майна, накладений ухвалою від 03 квітня 2023 року, на підставі якої АРМА проводило конкурс. Законодавство передбачає, що скасування арешту припиняє дію договору управління активами. Однак, незважаючи на це, 05 червня 2025 року КОНСОРЦІУМ "УК "КАМпарітет" спільно з АРМА увірвалися до Будинку профспілок, пред’явивши нову ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 03 червня 2025 року про накладення арешту на Будинок профспілок та будівлю Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України.
Насилля та перешкоджання діяльності
Працівники Федерації профспілок вже зіткнулися з фізичним насильством. 06 червня 2025 року доступ до будівлі було заблоковано невідомими особами, які не допускали працівників ФПУ на їхні робочі місця, навіть для того, щоб забрати особисті речі. Також без будь-яких правових підстав було заблоковано прибудинкову територію з парковкою, на яку не накладено арешт.

Заклик до дії
Федерація профспілок України, яка представляє інтереси мільйонів українців, заявляє, що це рейдерське захоплення є неприпустимим. Вони наголошують, що Будинок профспілок — це не чиясь приватна власність, а простір для тих, хто служив і служить країні. Сьогодні біля будівлі зібралися десятки людей, вимагаючи справедливості, поваги до військових та негайного припинення захоплення.
ФПУ звернулася до Президента України, Голови Верховної Ради, Уряду, всіх відповідальних органів з вимогою негайно припинити рейдерство та "забрати руки геть від ветеранів і людей праці". Також вони поінформували про ситуацію Міжнародну конфедерацію профспілок, Європейську конфедерацію профспілок та Міжнародну організацію праці.
Ситуація загострюється, і громадськість закликається приєднатися до акцій протесту та підтримати вимоги Федерації профспілок України.

источник: 24tv.ua




Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.



Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Бюро экономической безопасности завершило специальное досудебное расследование в отношении совладелицы "Айбокс банка" Алены Шевцовой и ее пособниц Цыганок Ирины и Нестеровской Зои.
Офис генерального прокурора по материалам, собранным Государственным бюро расследований во взаимодействии с НАПК, сообщил о подозрении бывшему заместителю председателя Высшего хозяйственного суда Украины Артуру Емельянову в незаконном обогащении на сумму более 97 млн грн.
П’ять осіб отримали підозри за розкрадання 15 млн грн АТ "Укрзалізниця" під час публічних закупівель фарб та лінолеуму.
Німецька компанія VNG AG (Verbundnetz Gas) призупинила свої судові позови проти російського "Газпрому", адже не бачить можливості повернути заборговані кошти.
Київ ошелешений: ТГ і блогосфера трублять — "Хутін у Києві?!"
Мать вице-премьер-министра по вопросам европейской и евроатлантической интеграции — министра юстиции Украины Ольги Стефанишиной Надежда Кравец в октябре 2022 года приобрела трехкомнатную квартиру в элитном ЖК "Львовская площадь" в Киеве площадью около 100 м² почти вчетверо дешевле рыночной цены, говорится в расследовании hromadske.
Управление государственной охраны, которое подчинено президенту Украины, 24 июня по результатам тендера заказало ООО "Автомобильный дом Атлант" легковых автомобилей на 6,94 млн грн.
Национальная полиция проводит обыски у родственников и знакомых Назария Гусакова в Киеве и Львове, чьи карточки он использовал для сбора донатов на лечение.
В число дропов, преследуемых Нацбанком, банками и финансовыми компаниями, все чаще начали попадать не только простые люди (физлица), но и мелкие бизнесмены — физлица-предприниматели.
Экономика Украины находится в критическом состоянии, она держится за счет внешних вливаний.
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине, которое находится в Шевченко Донецкой области и считается самым перспективным.
Высший антикоррупционный суд продолжает рассмотрение дела по обвинению экс-главы Верховного суда Всеволода Князева.
Багато хто із судової системи після смерті Андрія Портнова, можливо, зітхнув з полегшенням, а хтось відреагував інакше.
Віцепрем'єр — міністр національної єдності Олексій Чернишов досі перебуває за кордоном.
Прем'єр дав зрозуміти, що до кінця цього тижня Чернишов має всі підстави залишатися за кордоном.
Следственный судья ВАКС применил к застройщику Сергею Копыстыри, которого следствие считает организатором преступной схемы, меру пресечения в виде содержания под стражей с альтернативой внесения залога в размере 100 млн грн.
За його словами, якщо на рівні Євросоюзу не буде досягнуто відповідних домовленостей, Франція готова впровадити такі обмеження самостійно.
Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови Державної фіскальної служби Сергія Білана у зловживаннях на понад 641 млн грн.
Дружина нардепа, голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса Наталія Герус до весни 2022 року була бізнес-партнеркою спецпредставника Путіна Кирила Дмитрієва.
После очередной ракетной атаки на украинские города народный депутат Петр Порошенко призвал предоставить ВСУ ракеты большой дальности.
Також суд постановив конфіскувати усе майно судді.
Колишній працівник Львівської митниці Андрій Басараб (депутат Старосамбірської ради) не зміг зняти арешт з готельного комплексу Saltzbork у справі про незаконне збагачення.
В Україні черговий корупційний скандал довкола міністерки Стефанішиної. Чи вийде вона з нього сухою?
Народный депутат Игорь Копытин продвигал интересы бизнесмена, который сотрудничает с российскими компаниями и подсанкционными лицами
Экс-заместителя начальника УГО Чучковского арестовали с альтернативой в 500 млн гривен
По информации источник УП в правоохранительных органах, на момент реализации операции НАБУ и САП "Чистый город" он находился в Украине
Высший антикоррупционный суд продлил меру пресечения для руководительницы Хмельницкого областного центра медико-социальной экспертизы
Бюро экономической безопасности инициирует проведение специального досудебного расследования по делу владелицы Айбокс Банка Алёны Дегрик-Шевцовой
Возле станции метро Печерская произошло ДТП с пострадавшими






Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007