КОМПРОМАТ.UA | Після візитів до МОЗ власника "Лінк-Медитал" її директор став заступником міністра
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


НОВОСТЬ

Після візитів до МОЗ власника "Лінк-Медитал" її директор став заступником міністра

22 июля 2020 | 15:090
 

Власник фармацевтичної компанії "Лінк-Медитал" Олексій Баришевський приїздив до Міністерства охорони здоров’я упродовж цілого тижня напередодні призначення свого менеджера Ігоря Іващенка заступником міністра МОЗ з питань європейської інтеграції.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".Ігоря Іващенка призначили заступником міністра 27 травня. До цього він п’ять років працював комерційним директором у ТОВ "Лінк-Медитал" Олексія Баришевського.

Упродовж тижня перед офіційним призначенням Іващенка, з 22 по 25 травня, знімальна група програми фіксувала на парковці під МОЗ Баришевського та різні автівки, якими користується бізнесмен. Зокрема журналісти спостерігали, як Баришевський виходить від центрального виходу МОЗ або як їде звідти разом з Іващенком.

Открыть большое изображение

Баришевський (ліворуч) та Іващенко під будівлею МОЗ

 

На посаду замміністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Іващенко був призначений після співбесіди у міністра Максима Степанова, з яким Іващенко до цього бачився лише двічі.

Іващенко раніше вже працював в МОЗ. В 2013 році Іващенко був членом команди Романа Богачева — заступника Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової і голови тендерного комітету МОЗ. Тоді доцент політехнічного інституту Богачев створив групу помічників для налагодження процесу закупівель МОЗ. Серед них був позаштатний працівник Іващенко, який займався в МОЗ кількома сферами, зокрема і названими вище онкологією та туберкульозом. Закупівлі тут стали одними з найкорумпованіших. Наприклад, препарат від туберкульозу в 2013 році Міністерство купувало за $6,36, а уже міжнародні організації в три з половиною рази дешевше — за $1,94.

Крім того, в 2011-2012 роках та в 2014-2016 роках Іващенко працював в Консорціумі "Менеджмент консалтинг груп", директором якого раніше був Богачев. До переліку співзасновників у вказаних періодах входили компанії, котрими керували родичка Багачева та інший радник Богатирьової Дмитро Підтуркін, що також займався закупівлями МОЗу.

"Лінк-Медитал", де замміністра Іващенко працював комерційним директором, є відомим гравцем у сфері бюджетних медичних закупівель. Фірма не є виробником — вона є дилером ліків та виробів медичного призначення. Зокрема "Лінк-Медитал" постачає витратні матеріали для діалізу, а також ліки від гемофілії.

У 2018 році видання "Наші Гроші" помітило, що витратники для гемодіалізу (наприклад, дезінфікуючі розчини чи фістульні голки) "Лінк-Медитал" в Україні продає суттєво дорожче, аніж їх купують медустанови в сусідніх країнах — Болгарії, Румунії, Польщі й Росії. І цю різницю, пояснювали журналісти, неможливо було списати на податки й розмитнення, адже різниця була — в рази.

Про такі ж надвисокі ціни можна говорити і у випадку гемофілійних препаратів. У 2017 році КМДА купила у "Лінк-Медиталу" партію препарату для хворих на гемофілію FEIBA на 11 млн грн. Купували її по 35 гривень за одиницю речовини, а постачали у малих і великих флаконах, по 500 і 1000 одиниць. Ціна контракту з КМДА виявилася суттєво вищою, аніж ціни, зафіксовані у той період виданням "Наші Гроші" у Польщі, Чехії, Росії. У порівнянні з ними, КМДА переплатила за Фейбу у півтора рази.

Від моменту свого створення "Лінк-Медитал" працював за схемою так званих "непрямих контрактів" через угорського посередника — "Immedex Europe Kft". Це дозволяло закордоном накручувати ціну, бо в Україні діє обмеження в 10%.

Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Глава киберполиции скрыл дом в Киеве за 7,5 млн Начальник департамента киберполиции Украины Александр Гринчак не задекларировал дом площадью 221 квадратный метр в Киеве, которым официально владеет его мать, но в котором живет он сам. Об этом рассказывается в опубликованном сегодня расследовании агентства "Следствие инфо". Сообщается, что дом м расположен на территории жилого комплекса "Итальянский квартал" на берегу Днепра в Оболонском районе столицы. Этот городок состоит из нескольких десятков таунхаусов, вилл и так называемых "виллет" — двухэтажных домов, рассчитанных на две семьи. Читайте также: В Киев ограничили въезд крупногабаритного транспорта В одной из таких виллет в 2016 году приобрела жилье мать нынешнего руководителя киберполиции Людмила Гринчак. А в ноябре 2017 года Киевсовет своим решением передал Людмиле Гринчак в собственность земельный участок под этим домом. По подсчетам журналистов, жилье на 221 квадрат в "Итальянском квартале" может стоить от 7,5 миллиона гривен. При этом сообщается, что Гринчак не обладает никаким бизнесом, которым можно было бы объяснить происхождение средств на покупку этой недвижимости. В декларациях о доходах за 2016-2018 годы Александр Гринчак указывал свою мать как члена семьи, но о доме не вспоминал. Журналисты выяснили, что киберполицейский с семьей сейчас может жить именно там, потому что у дома матери Гринчака на территории "Итальянского квартала" зафиксировали автомобиль, которым пользуется его жена. Гринчак возглавляет департамент киберполиции Украины около года. В общем в структуре МВД он работает с 1995 года.


Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007
Loading...