КОМПРОМАТ.UA | Суддя Деснянського районного суду Києва Ольга Валентинівна Кошова. Розслідування "PROSUD".
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Суддя Деснянського районного суду Києва Ольга Валентинівна Кошова. Розслідування

Ольга Кошова 

Суддя Деснянського районного суду Києва Ольга Валентинівна Кошова. Розслідування "PROSUD".

26 июня 2019
  автор: Admin EU  0
 

Нещодавно Голова ради суддів Олег Ткачук заявив про тиск з боку представників Адміністрації президента Зеленського на членів ради. Безумовно, це повідомлення є надзвичайно важливим, незважаючи на відсутність конкретних прізвищ. В Адміністрації президента, звісно, звинувачення заперечили. Більше дивує інше — чому рада суддів роками мовчала, коли кричущі факти були під час президентства Порошенка? Наприклад, публічне звинувачування в тиску з боку екс-голови АП Олексія Філатові від біглого судді Антона Чернушенка про родичку якого ми розповімо в цій статті.

Знайомтеся, суддя Деснянського районного суду Києва — Ольга Валентинівна Кошова. 

Ольга Валентинівна розпочала свою трудову діяльність ще в 2001 році інспектором секретаріату Генеральної прокуратури України. Невдовзі перевелася до прокуратури міста Києва помічником прокурора.

На посаду судді Деснянського районного суду м. Києва зарахована у 2009-му Указом президента України строком на п’ять років.  Перебувала у декретній відпустці. Ба більше, повноваження Ольги Кошової мали б завершитися ще 2014 році, але в реєстрі судових рішень є постанова за участю судді зареєстрована у серпні 2017-го. Крім того, вона регулярно отримує матеріальну допомогу та зарплату в суді.

Зазначимо, що служителька Феміди паралельно з роботою у суді змогла завершити навчання в Одеській юридичній академії та Національній академії державного управління при президентові України. Написала кандидатську  дисертацію. Вивчала принципи державного управління, але під час співбесіди не змогла згадати жодного, як і наявності гіпотетико-дедуктивного методу в роботі.   

Суддя разом зі своїм колишнім чоловіком Дмитром Чернушенком у 2011 році були учасниками бійки з охороною нічного клубу "Ібіца" в Одесі. На відео видно, як під час сутички з охоронцем Кошова б’є його ногою у пах. Після того як на місце події прибули представники міліції, пара нібито погрожувала їм звільненням.

Колишній свекор Кошової — Антон Чернушенко, котрий нині переховується за кордоном від органів слідства, міг сприяти у її просуванні кар’єрними сходинками. Такої гіпотези дотримується Громадська рада доброчесності у своєму висновку. Як відомо, Антон Васильович у період з 2004 по 2010 рік був членом Вищої ради юстиції за квотою президента України. Паралельно, аж до зникнення, керував Апеляційним судом міста Києва. 

Нагадаємо, влітку, 2015 року,  відбувся гучний обшук за участі ГПУ та СБУ в робочому кабінеті Антона Чернушенка, який знаходився у приміщенні Апеляційного суду Києва. Голову відомства підозрювали в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ. Нібито він у ручному режимі вирішував, кому віддавати на розгляд справи та кого призначати головою. На відео, знятому правоохоронцями, був показаний слідчий експеримент з програмою авторозподілу. Вона дозволяла хитрими маніпулюваннями сформувати звіт з "потрібним" складом суду. Також у кабінеті знайшли талони на 14,5 тонн пального, ключі від трьох елітних автомобілів, долари, ухвалу у провадженні винесену до засідання суду та справи, у яких треба ухвалити конкретні рішення.  

Верховна Рада дозволила затримати та заарештувати Чернушенка. Однак притягнути його до відповідальності не вдалося. За даними правоохоронців, Антон Васильович залишив Київ та виїхав у Росію. Звідти намагався у суді оскаржити рішення ВРП від 2018 року про своє звільнення з посади: мовляв дисциплінарну справу розглядали без його присутності.

Згодом втікач опублікував кілька відеозвернень. Розповів про санкції на прослуховування політиків та дипломатів, які надавали його підопічні судді. Крім того, повідомив про практику "телефонного права", яку нібито використовував в Адміністрації президента куратор за судами Олексій Філатов.

Із його слів, заступник голови АП Олексій Філатов неодноразово вказував йому, які саме рішення повинен ухвалити суд. У свою чергу Філатов назвав такі заяви маячнею.

Свого часу Автомайдан домігся, щоб за цим фактом було зареєстроване кримінальне провадження. Ще у листопаді 2015 року прокуратура Києва розпочала розслідування та мала перевірити, чи відповідають слова Чернушенка про тиск з боку Олексія Філатова дійсності та чи є там ознаки злочину. Представника Автомайдану допитали, а от про допит пана Філатова нічого невідомо. Минуло 3,5 роки, але жодних результатів у розслідуванні немає. Можливо, голові Ради суддів України також варто звернути увагу на цю справу і вимагати належного розслідування фактів впливу на суд.

Цікавими виявились доходи Кошової за 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 та 2018 роки. Упродовж періоду вона регулярно декларувала зарплату, за винятком 2012-го, та щорічні соціальні виплати.

Одноразово вторгувала від продажу майна 149 000 грн, що є допороговою сумою безготівкових розрахунків. Схоже, Ольга Валентинівна відчужила позашляховик Land Rover 2011 року виробництва, походження якого незрозуміле.

У паперову декларацію за 2015 рік, яка є у суддівському досьє, Кошова вказала чоловіка Дмитра Чернушенка, який не повідомив своїх заробітків.

Водночас в електронну декларацію за той же звітній період чоловіка вносити не захотіла, хоча Дмитро Чернушенко, коментуючи обшуки свого будинку, заявив у 2015 році: "Вони проводили обшуки у нічний час. Погрожували моїй сім’ї, налякали малолітніх дітей".

Загалом, якщо підбити фінансові підсумки Ольги Валентинівни, в середньому за сім років вона мала трохи більше 15 тис. грн місячного доходу.

У 2010 році на підставі рішення Оболонського районного суду Києва Кошова зареєструвала квартиру площею 142 кв .м з нежитловою будівлею. Остання тривалий час не вносилась у декларації. З пояснень судді, раніше майно належало батьку, який його реконструював за рахунок добудови технічного приміщення. Збільшена таким чином площа легалізувалась у судовому порядку.

Колишнє, начебто, подружжя Чернушенків змогло нажити чималий будинок у селі Горенка неподалік Києва. Згодом його разом із земельною ділянкою 0,18 га переписали на неповнолітню дочку Домініку. У часи, коли долар був по вісім гривень, майно мало ціну 214 тис. дол. США.


1  |  2  |   
Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Игорь Петренко, кандидат политических наук и эксперт МЦПИ, об Игоре Луценко, Викторе Шокине и продажной информации для Джулиани.


Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007
Loading...