КОМПРОМАТ.UA | Заступник Голови, суддя Голосіївського районного суду міста Києва Шевченко Тетяна Миколаївна. Розслідування "PROSUD".
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


СТАТЬЯ
Заступник Голови, суддя Голосіївського районного суду міста Києва Шевченко Тетяна Миколаївна. Розслідування

Шевченко Тетяна Миколаївна 

Заступник Голови, суддя Голосіївського районного суду міста Києва Шевченко Тетяна Миколаївна. Розслідування "PROSUD".

25 октября 2018
  автор: Admin EU  0
 

Значна частина суддів Києва брала участь у засудженні активістів Революції Гідності. Це є підставою для звільнення та люстрації, тобто заборони 10 років обіймати будь-які посади на державній службі. Попри це більшість із них досі не звільнені. Можливість виправити цю ситуацію з’явилася лише нещодавно у зв’язку із оцінюванням усіх суддів України, яку проводить Вища кваліфікаційна комісія.

Здавалося б, судді, що засуджували невинних, нарешті будуть звільнені. Однак Комісія робить усе, щоб судді, які вже одного разу виявили готовність виконувати будь-які вказівки влади, залишились на своїх посадах.Знайомтесь, заступник Голови Голосіївського районного суду м. Києва — Тетяна Миколаївна Шевченко.

Тетяна Миколаївна Шевченко народилася  30 грудня 1976 року в м. Сміла, що на Черкащині. У своєму досьє Тетяна Миколаївна вказала, що в період 1994-2000 років вона навчалася в Тюменському державному університеті на території Російської Федерації.

Оскільки у Росії суддя навчалася заочно — вже під час свого навчання вона працювала в Києві. Зокрема Тетяна Шевченко в період 1999-2001 років обіймала посаду секретаря судового засідання Московського (Голосіївського) районного суду міста Києва. Пізніше, у цьому ж суді вона стає помічником судді. І лише після цього, Указом Президента України від 11 листопада 2002 року Тетяну Шевченко призначають   строком на п’ять років на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва. Постановою Верховної Ради України від 18 вересня 2008 року вона обрана на посаду судді безстроково. З того часу Тетяна Миколаївна не змінювала місця своєї роботи.

 

У Голосіївському райсуді Тетяна Шевченко робить доволі стрімку кар’єру. Вже у 2007 році вона стає заступником Голови суду. Із невеликими перервами, однак, на цій адміністративній посаді вона і по сьогоднішній день.

Попри швидке кар’єрне зростання в доброчесності Тетяни Шевченко виникають сумніви. Зокрема на співбесіді у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України було наголошено на високому відсотку скасованих рішень Тетяни Миколаївни, а також на великій кількості скарг щодо її діяльності. Наприклад, було озвучено, що в період за 2012-2017 роки до ВККС надійшло 45 скарг, ще 8 надійшло до ВРП за 2016-2017 роки. Окрім цього, Тетяна Шевченко підтвердила, що порушувала ПДР, за що сплатила відповідний штраф. Однак у своєму досьє вона вказала, що не притягувалася до адміністративної відповідальності.

Тетяна Миколаївна Шевченко, як і багато інших її колег, брала участь у переслідуванні учасників мирних протестів в часи Революції Гідності. Вона позбавила трьох автомайданівців прав керування транспортними засобами за поїздку до Межигір’я Януковича (справа № 752/47/14№752/847/14,    №752/845/14). Відомо, що ніяких порушень водії не вчиняли, усі звинувачення базувались на сфальсикфікованих документах, а судді виносили рішення на підставі вказівок з Адміністрації Президента.

Окрім цього, суддя Шевченко кидала учасників протестів за ґрати. 23 січня 2014 року Тетяна Миколаївна Шевченко застосувала до активіста, якого звинувачували у масових заворушеннях біля стадіону "Динамо", запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб (справа № 752/1305/14-к). Затриманий був жорстоко побитий і потребував госпіталізації, але на суддю це не склало жодного враження і вона не виконала те, що від неї вимагав закон.

Самої Ухвали судді досі немає у Реєстрі судових рішень, але її проаналізувала Вища рада правосуддя, яка зробила наступний висновок:

"Допущені суддею Шевченко Т. М. грубі порушення законодавства у своїй сукупності свідчать про необ’єктивний та упереджений розгляд справи (згідно з журналом судового засідання, а. с. 4-42, цей розгляд включно з часом написання та проголошення тексту ухвали зайняв 50 хвилин), порочать звання судді, отже, на час вчинення складали порушення присяги і, як наслідок, були підставою для внесення подання про звільнення судді із обійманої посади. Враховуючи характер допущених порушень, досвід роботи Шевченко Т. М. слідчим суддею (з 26 червня 2012 року), Третя Дисциплінарна палата вважає, що такі порушення є умисними."

Тобто Вища рада правосуддя знайшла підстави для звільнення судді за грубі порушення, але не зробила це, бо закінчились строки притягнення до відповідальності. При цьому провадження щодо судді було відкрите у червні 2016 року, коли строки ще не спливли.

Але рішення було прийняте аж через 9 місяців — після закінчення строку притягнення. Тобто, Тетяну Миколаївну врятувало лише затягування розгляду її справи у Вищій раді правосуддя.

Винесення вказаних рішень також є підставою для люстрації. Суддя Т. Шевченко мала бути звільнена із забороною на 10 років обіймати будь-яку посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування. Однак і тут судді вдалось повністю уникнути відповідальності завдяки довідці, яку видала їй Голова Голосіївського суду — одіозна Олена Первушина. Так от, відповідно до довідки за підписом Первушиної Тетяна Шевченко "… взагалі не виносила таких рішень". Це суперечить фактам та довідці, яку надало Теруправління Державної судової адміністрації. Але принцип кругової поруки та безкарності у наших судах набагато більше важить ніж справедливість та верховенство права.

 

НОВОСТИ


Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
Сфера металла производство профнастила профиль н57 profnastilvspb.ru.
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007
Loading...