КОМПРОМАТ.UA | НАБУ "зливає" суддю Радченко
КОМПРОМАТ.UA
началопоискконтакт

RSS | Блогеры | О нас


НОВОСТЬ
НАБУ

 

НАБУ "зливає" суддю Радченко

06 ноября 2017 | 10:550
 

Суддя Віталій Радченко відомий широкому загалу не тільки не обранням запобіжного заходу колишньому заступнику Генпрокурора Давиду Сакварелідзе, штрафами для волонтерів  та рішеннями проти львівського мера Садового,  а також наданням згоди на проведення обшуків в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Наші джерела з НАБУ повідомляють, що в обмін на надання дозволу на обшуки, в свій час НАБУ пообіцяло судді Радченко допомогу стосовно уникнення відповідальності його дружиною — суддею  Сихівського районного суду міста Львова Еллі Радченко, по якій  на той момент вже було відкрито дисциплінарне провадження у Вищій раді правосуддя.Представники бюро авторитетно пообіцяли "порєшать" це питання.

Проте порушення судді Еллі Радченко було настільки вагомими, що Дисциплінарна палата не мала іншого вибору, окрім як погодитися з доводами Львівської міської ради та внести подання про її звільнення.

Ситуація з невиконанням обіцянок НАБУ погіршилася й тим, що проти самого Віталія Радченко, Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарне провадження за незаконні дії.

Щоб якось ретируватися, Національне бюро не придумала нічого кращого як руками кишенькової Ради громадського контролю при НАБУ зробити "гучну" заяву, що  суддю Віталія Радченка Вищій раді звільняти ніяк не можна.

Проте, чи зробило цим  НАБУ краще для судді?

По-перше, згідно положень Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро утворюється для забезпечення прозорості та цивільного контролю саме за діяльністю Національного антикорупційного бюро України !!!

Ні в законі, ні в положенні про РГК не зазначено жодного слово про те, що це утворення може робити якісь публічні заяви з питань, що не входять до їх повноважень та вказувати іншим державним органам, як їм вирішувати справи, розгляд яких відноситься до їх компетенції.

В той же час, згідно положень Закону України "Про Вищу раду правосуддя", член Вищої ради правосуддя у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.

А що, з урахуванням викладеного, ця заява як не тиск?

Водночас, положення статті 344 Кримінального кодексу України говорять — незаконний вплив у будь-якій формі на Голову чи члена Вищої ради правосуддя карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

А тому Вища рада правосуддя повинна надати оцінку неправомірним діям Ради громадського контролю при НАБУ. Адже без такої оцінки,  у разі не притягнення судді Віталія Радченко до відповідальності, можна сміливо заявляти, що ВРП діяло під тиском. Або ВРП може довести і зворотне — цілком заслужено звільнивши цього суддю із займаної посади.

Олег Бойко

Ваше мнение:

Ваше имя *
Ваш e-mail
Ваше сообщение * Сообщения, содержащие оскорбления, ругательства и нецензурные выражения, будут удаляться без предупреждения.Поля, отмеченные (*), обязательны к заполнению
Код на картинке *


НОВОСТИ
Он, якобы, взял деньги за лекарства — и не привёз их
Маски, которые представители Офиса президента завезли в Украину по завышенным ценам, прикрываясь гуманитарными грузами, продавали втридорога на тендерах и государственным учреждениям
Сразу после утверждения Алексея Любченко на должности председателя Государственной таможенной службы Кабмин назначил нового главу Государственной аудиторской службы.
Экс-начальник Николаевской таможни Роман Криль, уволенный по результатам проверки, через суд пытается вернуться на службу, чтобы возглавить одесскую налоговую.
Консула України в Бельцях відсторонили від виконання обов’язків після того, як на його адресу надійшло звинувачення про зґвалтування неповнолітньої громадянки Молдови.
Как следует из переписки, народный депутат понимает незаконность своих действий.
Еднак известен как совладелец одного из крупнейших игроков на рынке леса


Загрузка...


Погода, Новости, загрузка...
 
© Информационный проект "Компромат.UA", 2007-2009. Все права защищены.
При использовании материалов ссылка на "Компромат.UA" обязательна.
Created by: © "Компания дизайн и интернет решений AB Design",
Powered by: © "Admin CMS", 2007-2009.
Разработано компанией
AB Design 2007
Loading...